×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حمله احرار الشام به مواضع ارتش سوریه +عکس‌

 رسانه‌های وابسته به گروه تروریستی تکفیری احرار الشام وابسته به القاعده، گزارش‌های تصویری منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد تروریست‌های این گروهک وارد اداره مرکبات شهر حرستا واقع در غوطه شرقیه دمشق شده‌اند.

به گزارش اخبار جهادی،در فیلمی که روز پنجشنبه از سوی این گروه تروریستی منتشر شد، صدای شلیک گلوله و خمپاره به گوش می‌رسد. دودهای ناشی از نبرد و تخریب نیز به وضوح دیده می‌شود. این موارد نشان می‌دهد نبرد در این نقطه به سختی ادامه دارد.

عمر خطاب، سخنگوی نظامی این گروه تروریستی در مورد عملیات در اداره مرکبات گفت: «هنوز این منطقه به طور کامل تحت سیطره ما قرار نگرفته و عملیات در آن ادامه دارد.»

گروه تروریستی تکفیری احرار الشام وابسته به القاعده، از روز سه شنبه عملیات در این منطقه را با شعار «بأنهم ظلموا» آغاز کرد. روز چهارشنبه، گروه تروریستی فیلق الرحمن وابسته به ارتش آزاد نیز اعلام کرد به طور غیرمستقیم از احرار الشام در این عملیات حمایت خواهد کرد.

تا زمان تهیه این خبر، انستیتوی فنی کشاورزی حرستا به طور کامل تحت سیطره ارتش سوریه است؛ اما نبرد در ادامه مرکبات همچنان ادامه دارد.

ارتش سوریه نیز واحدهایی از گارد ریاست جمهوری و نیروهای موسوم به «قوات الغیث» را به منطقه اعزام کرده تا حمله تروریست‌های القاعده را دفع کنند. همزمان بمباران شدید غوطه شرقیه به ویژه شهرهای حرستا، عربین، دوما و شهرک مدیرا ادامه دارد.

لازم به ذکر است که اداره مرکبات، اصلی‌ترین پایگاه ارتش سوریه در محدوده حرستا و اطراف آن می‌باشد. این منطقه از طرفی به حرستا و از طرف دیگر به شهرک مدیرا و شهر عربین متصل می‌شود.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false