×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
عقب نشینی نیروهای جبهه مقاومت از شمال به مرکز شهر البوکمال/ پیشروی ۳۱ کیلومتری در حد فاصل شهرهای المیادین و البوکمال + نقشه میدانی و عکس

در جریان درگیری های چند ساعته گذشته در مجموع تاکنون ۴۰ تن از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند؛ با پاکسازی های صورت گرفته، نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند از محور شمالی به ۳۶ کیلومتری شهر البوکمال برسند.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از شرق سوریه حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت از عصر روز گذشته عملیاتی را برای پاکسازی مناطق اشغالی در حد فاصل شهرهای المیادین – البوکمال آغاز کردند.

عملیات نیروهای جبهه مقاومت در حومه جنوبی شهر المیادین در مرکز استان دیرالزور از دوم محور علیه تروریست های داعش آغاز شده است؛ گروهی از نیروهای مقاومت از جنوب شرق المیادین و گروهی دیگر از جنوب غرب در حال پیشروی به سمت شهر البوکمال هستند.

از محور جنوب غربی شهر المیادین خبر می رسد، نیروهای جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین ۱۲ ساعته موفق شدند با عقب راندن تروریست ها، حدود ۳۱ کیلومتر در عمق مناطق اشغالی پیشروی کنند و خود را به ورودی شهرک راهبردی « صالحیه» برسانند.

نیروهای جبهه مقاومت پس از درگیری های شدید با تروریست های داعش در حومه غرب شهرک صالحیه، ارتفاع « ملحم» و منطقه «بئر دهام» را هم به طور کامل پاکسازی کردند. در این عملیات ۲۵ تروریست از پای درآمدند.

پیشروی ها در این محور از مناطق بیابانی و بخش غربی شهرک های حومه رود فرات انجام شد؛ نیروهای مقاومت درصدد هستند با پاکسازی مناطق آلوده در این محور خود را از شمال به شهر البوکمال برسانند.

در جریان درگیری های چند ساعته گذشته در مجموع تاکنون ۴۰ تن از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند؛ با پاکسازی های صورت گرفته، نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند از محور شمالی به ۳۶ کیلومتری شهر البوکمال برسند.

از سویی دیگر، جنگنده های روسی هم به شدت کاروان های نظامی تروریست های داعش را در حد فاصل شهرهای المیادین و البوکمال هدف قرار می دهند و مانع از نزدیک شدن آنان به نیروهای جبهه مقاومت می شوند. در ساعات گذشته دهها خودروی نظامی و زرهی تروریست ها منهدم شده است.

از محور جنوب شرق شهر المیادین ( محور دوم) هم خبرها حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت تعدادی از ارتفاعات حومه رود فرات را از اشغال تروریست های داعش خارج کردند و ۱۳ کیلومتر در عمق پیشروی کردند.

در این محور ارتفاع مهم « الغفران» به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد و ۳۰ تن از تروریست ها به هلاکت رسیدند؛ ارتفاع « الغفران» در محور جنوب غرب شهرک « ذیبان» واقع شده و بر منطقه اشراف کامل دارد؛ با پاکسازی این ارتفاع مهم، توان تروریست ها برای حملات به جنوب شهر المیادین به حداقل می رسد.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای جبهه مقاومت در این عملیات تلاش می کنند تمامی مناطق اشغالی را در حدفاصل شهرهای المیادین و البوکمال به طور کامل پاکسازی کنند؛ آزادی این مناطق به معنای تامین امنیت مواضع نیروهای جبهه مقاومت در شهر البوکمال است.

از جنوب استان دیرالزور هم خبر می رسد، تروریست های داعش از روز گذشته حملات سنگینی را برای اشغال مجدد شهر « البوکمال»، علیه مواضع نیروهای جبهه مقاومت انجام دادند.

حملات تروریست های داعش در ابتدا با چند خودروی انتحاری از حومه شمالی شهر «البوکمال» و شهرک های « سکریه و ماری» انجام شد و در نهایت پس از درگیری های سنگین چند ساعته نیروهای مقاومت از شمال به مرکز شهر البوکمال عقب نشینی کردند.

در حال حاضر، درگیری ها در حومه شمالی شهر البوکمال به شدت ادامه دارد و یگان های موشکی جبهه مقاومت به شدت در حال هدف قرار دادن تروریست ها است؛ جنگنده های روسی هم با تمام قدرت تروریست های داعش را هدف قرار می دهند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false