×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۲۸ روز سخت در شمال استان حماه؛ از آزادی ۲۰ منطقه تا تامین امنیت جاده راهبردی دمشق – حلب + نقشه میدانی

در جریان عملیات ۲۸ روزه نیروهای جبهه مقاومت بیش از ۲۰ منطقه مهم به صورت گام به گام از اشغال تروریست های جبهه النصره خارج شد.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای جبهه مقاومت پس از پاکسازی مرکز سوریه ( شرق استان حماه و شمال استان حمص) از لوث وجود عناصر تروریستی داعش، عملیات را در شمال استان حماه برای تامین امنیت جاده راهبردی « اثریا – خناصر» علیه تروریست های جبهه النصره ادامه دادند.

عملیات نیروهای جبهه مقاومت در شمال استان حماه از ۴ هفته قبل آغاز شده و  تامین امنیت جاده « اثریا – خناصر» در این محور برای انتقال امن نیرو و تجهیزات از مرکز ( دمشق) به شمال سوریه ( استان حلب) در دستور کار قرار گرفت.

دومین راهبرد عملیاتی نیروهای جبهه مقاومت در شمال استان حماه پاکسازی مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی جبهه النصره برای هموار شدن پیشروی ها به سوی فرودگاه « ابوظهور» در استان ادلب است.

در جریان عملیات ۲۸ روزه نیروهای جبهه مقاومت بیش از ۲۰ منطقه مهم به صورت گام به گام از اشغال تروریست های جبهه النصره خارج شد؛ در جریان این عملیات ۱۴۵ تن از تروریست ها به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر زخمی شدند.

«شحاطیه،جب الابیض،جب الجملان،رسم میال،رسم الصوان،خربه رسم الاحمر،رسم الرحراحه،خفیه،مزرعه المشرفه، ابو لفه، مریقب الجملانه، وادی الزرزوب، الارتوازیه، جویعد،شم الهوی،سرحا،المشیرفه شرقی،المشیرفه غربی،الشاکوسیه» از جمله مناطق مهمی به شمار می آیند که در این عملیات پاکسازی شدند.

در این عملیات سنگین، نیروهای جبهه مقاومت حدود ۱۷ کیلومتر در عمق مناطق اشغالی پیشروی کردند و موفق شدند امنیت جاده راهبردی « اثریا – خناصر» را به طور کامل تامین کنند و فاصله خود را با فرودگاه « ابوظهور» به ۴۴ کیلومتر کاهش دهند.

به گزارش اخبار جهادی، هدف بعدی نیروهای جبهه مقاومت پاکسازی شهرک « الرهجان» است؛ این شهرک یکی از مهم ترین و بزرگترین پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره در این محور به شمار می آید؛ در جریان عملیات نیروهای جبهه مقاومت در شمال استان حماه تاکنون حدود ۳۴ تانک و نفربر تروریست های جبهه النصره منهدم شد.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false