Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/akhbarjaha/domains/akhbarjahaadi.ir/public_html/wp-content/plugins/use-any-font/includes/functions/uaf_font_functions.php on line 469
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
انتقال آخرین بقایای داعش از رقه به شرق دیرالزور با چراغ سبز آمریکا و همکاری نیروهای کُرد + نقشه میدانی

آمریکایی ها پس از دو مرحله شکست سنگین، درصدد هستند سومین گزینه را در میدان نبرد دیرالزور آزمایش کنند که البته مقدمات این راهبرد در روزهای گذشته با هماهنگی نیروهای کرد در رقه در حال آماده شدن است.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت روز گذشته پس از آزادسازی شهر المیادین در مرکز استان دیرالزور، پیشروی به سوی میدان های نفتی «العمر» را در دستور کار قرار دادند و موفق شدند خود را به ۹ کیلومتری این میادین راهبردی برسانند.

میادین نفتی « العمر» یکی از منابع اصلی ذخیره نفت در سوریه به شمار می آیند و  همین مسئله اهمیت آنان را چند برابر کرده است؛ پیشروی سریع نیروهای جبهه مقاومت به سوی این میدان های نفتی مهم نگرانی های آمریکایی ها را در این محور تشدید کرده است.

آمریکایی ها برای حفظ این میادین نفتی و نجات داعش در آخرین پایگاه مستقر در سوریه تلاش های فراوانی کردند؛ تروریست های داعش در گام نخست با حمایت گسترده آمریکایی‌ها، حملات سنگینی را برای اشغال مناطق غربی استان دیرالزور (قطع جاده السخنه – دیرالزور) و جنوب شرق استان حمص انجام دادند.

درگیری های سنگین در این محور یک هفته ادامه داشت اما در نهایت نیروهای جبهه مقاومت موفق به دفع حملات شدند؛ در مرحله دوم با حمایت آمریکایی‌ها، صدها تن از عناصر تروریستی داعش از جنوب استان حسکه به سوی مرکز استان دیرالزور اعزام شدند.

تروریست‌های داعش در این مرحله تلاش کردند تا از آزادسازی شهر المیادین که دروازه غربی ورود به میدان‌های نفتی «العمر» به شمار می آید، جلوگیری کنند و حتی در یک مقطع زمانی کوتاه موفق به بازپس گیری بخش‌های وسیعی از شهر شدند اما در نهایت باز هم این جبهه مقاومت بود که توانست به پیروزی نهایی در این محور دست یابد.

آمریکایی ها پس از دو مرحله شکست سنگین، درصدد هستند سومین گزینه خود را در میدان نبرد حساس دیرالزور آزمایش کنند که البته مقدمات این راهبرد در روزهای گذشته با هماهنگی نیروهای کرد در شهر رقه در حال آماده شدن است.

براساس این راهبرد، عناصر محاصره شده داعش از انجام هرگونه درگیری جدید و مقاومت برای حفظ مواضع در شهر رقه منع می شوند و در مقابل نیروهای کرد هم با باز کردن معبری باید بستر خروج عناصر تروریستی داعش را از شهر رقه فراهم کنند؛ در حال حاضر حدود ۹۰ درصد شهر رقه به تصرف نیروهای کرد در آمده است.

براساس این توافق شهر رقه به طور کامل به تصرف نیروهای کرد در می آید و از سویی دیگر هزار تن از عناصر تروریستی داعش با حمایت نیروهای آمریکایی  و بدون هیچ درگیری به شرق دیرالزور منتقل می شوند تا خود را برای نبرد با جبهه مقاومت آماده کنند.

آمریکایی ها که طعم شکست را در محورهای مختلف شرق سوریه به خوبی چشیده اند در آخرین مرحله تلاش می کنند با انتقال ته مانده های تروریست های داعش مانع از پیشروی نیروهای جبهه مقاومت به سوی میادین نفتی «العمر» و مرزهای مشترک با عراق شوند.

به نظر می رسد در روزهای آینده باید منتظر اعلام تصرف کامل شهر رقه توسط نیروهای کرد باشیم؛ خبری که با توجه به تحولات اخیر تعجب آور نیست و قابل پیش بینی بود. در حال حاضر نیروهای کرد تمامی خبرنگاران و رسانه های مستقل را از شهر رقه بیرون کرده اند تا روند انتقال تروریست‌های داعش به شرق دیرالزور بدون هیچ مشکلی انجام شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false