Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/akhbarjaha/domains/akhbarjahaadi.ir/public_html/wp-content/plugins/use-any-font/includes/functions/uaf_font_functions.php on line 469
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
موشک‌های قاهر M2 انصار الله؛ کابوس جدید آمریکا

به گزارش اخبار جهادی،رژیم آل سعود برای مرزهای جنوبی خود سامانه ضدموشکی پاتریوت و موشک‌های دفاعی باک۲ و باک۳ را در کنار سامانه ضدموشکی کروتال ان جی با برد متوسط نصب کرده است.

این سامانه‌های ضد موشکی ادعا می‌کنند تمام محدوده جغرافیایی استان جیزان (عربستان) و بخشی از شمال استان حجه (یمن) را در برمی‌گیرد.

در نتیجه هر موشک بالیستیک باید در رادارهای سامانه دفاعی پاتریوت مشاهده شود. از طرف دیگر با توجه به این‌که سرعت موشک‌های پاتریوت ۵ ماخ است، انتظار می‌رفت که بتواند هر موشکی را خنثی کند.

با این حال موشک‌های قاهر M2 با سرعت ۸ ماخ می‌توانند از شلیک‌های پاتریوت بگریزند. به این جهت، آمریکا موشک‌های باک۳ را جایگزین باک۱ و باک۲ کرد؛ اما باز هم نتوانست مانع ورود موشک‌های قاهر M2 به قلمرو آل سعود شود.

شکست سامانه‌های ضدموشکی در برابر انصار الله، خشم آل سعود را برانگیخت. فرمانده مرکزی نیروهای آمریکایی چند ماه قبل به جیزان آمد تا این موضوع را از نزدیک بررسی کند، اما باز هم نتوانست نگرانی‌های آل سعود را رفع و اصابت شلیک‌های انصار الله به هدف را متوقف کند!

موشک‌های قاهر M2 :

این موشک‌های بالستیک با برد متوسط، فرماندهی ارتش آل سعود در منطقه صامطه در استان جیزان را هدف قرار داد و خسارت های قابل توجهی به ارتش آل سعود وارد شد.

پس از این اتفاق، پنتاگون بسیار خشمگین شد. از سویی موشک‌های باک۳ را جایگزین موشک‌های دیگر کرده و از سوی دیگر به ولد الشیخ، نماینده سازمان ملل در امور یمن فشار وارد شد تا ضمن محکومیت حملات موشکی، فشار سیاسی مضاعفی به صنعا وارد کند.

اوج شکست پنتاگون در این بود که مقاومت یمن، تنها یک موشک به سمت جیزان شلیک و همین موشک از سامانه دفاعی ضدموشکی عبور کرده بود. این موضوع به خوبی نشان دهنده ناکارآمدی و شکست سامانه پاتریوت است.

انتهای پیام/

اعلام الحربی

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false