×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
فرار به جلو تروریست‌ها در جنوب استان حماه برای تامین امنیت مناطق اشغالی ناکام ماند+ نقشه میدانی

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه پس از ۵ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند آرایش نظامی تروریست ها را به حالت دفاعی تغییر دهند و با دفع حملات، مناطق اشغال شده را دوبار بازپس بگیرند.

به گزارش اخبار جهادی،دهها تن از عناصر تروریستی جبهه النصره حملات سنگینی را از منطقه « المزیرعه» در جنوب استان حماه، علیه نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت انجام دادند و تلاش کردند نبردها را در شرق این استان تحت تاثیر قرار دهند.

از سویی دیگر، عناصر تروریستی با حمله به مناطق تحت کنترل نیروهای متحد درصدد بودند، کمربند امنیتی را برای مناطق تحت اشغال خود ایجاد کنند؛ تروریست ها در گام نخست با چند خودروی انتحاری حملات خود را آغاز کردند و در ادامه با آتش توپخانه مواضع نیروهای متحد را  در منطقه «المالحه» هدف قرار دادند.

در ساعات اولیه، حجم درگیری ها و آتش در منطقه به حدی بالا بود که نیروهای سوری و مقاومت مجبور شدند به صورت موقت از برخی مناطق عقب نشینی کنند اما در نهایت موفق شدند پیشروی تروریست ها را متوقف کنند.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه پس از ۵ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند آرایش نظامی تروریست ها را به حالت دفاعی تغییر دهند و با دفع حملات، مناطق اشغال شده را دوبار بازپس بگیرند. در جریان درگیری ها ۷۰ تن از عناصر تروریستی جبهه النصره کشته و زخمی شدند.

به گزارش مشرق، بخش هایی از جنوب استان حماه و شمال استان حمص در اشغال عناصر تروریستی است  اما آنان در محاصره نیروهای سوری و رزمندگان جبهه مقاومت قرار دارند و ضد حملات ها بیشتر برای تامین امنیت شان صورت می گیرد.

از شرق استان حماه هم خبر می رسد، نیروهای متحد در ادامه عملیات پاکسازی مناطق آلوده، موفق شدند روستای « شویحه» را در شمال شرق منطقه « جب الجراح» پاکسازی کنند و ۲۰ تن از تروریست ها را در این محور به هلاکت برسانند.

در صورت ادامه پیشروی ها در محور شرقی منطقه جب الجراح، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت حزب الله می توانند خود را به کوه « بلعاس» برسانند و ارتباط تروریست ها را در شرق استان حماه با شمال استان حمص قطع کنند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false