×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اگر سردار سلیمانی نبود بغداد به‌وسیله داعش سقوط می‌کرد

محمد صالح الهنشیر گفت: ایران نقش قابل توجهی در حمایت از رسانه‌های محور مقاومت داشته است و اگر سردار سلیمانی نبود بغداد به‌دست داعش سقوط می‌کرد.
به گزارش اخبار جهادی، محمد صالح الهنشیر پژوهشگر تونسی و نویسنده کتاب «اینگونه اسلام را درک کردم» اظهار داشت: ایران نقش قابل توجهی در تقویت محور مقاومت دارد و از طریق برگزاری نشست هایی با هدف نزدیک کردن مذاهب حجت را بر مخالفان خود تمام کرده است.
وی تاکید کرد که تنها یکبار آن هم از طریق اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی به ایران سفر کرده و امیدوار است بار دیگر برای بهره گرفتن از فضای علمی و تحقیقی موجود در ایران به این کشور سفر کند.

او در خصوص فعالیت های جشنواره غدیر که در نجف اشرف برگزار شده است و نقش این جشنواره در تقویت محور اعتدال و میانه روی در جهان اسلام گفت اگر اهالی رسانه صادقانه واقعیت ها را برای مردم و مخاطبان خود منتقل کنند این جشنواره می تواند کلام صحیح و درست را منتقل کند.

وی افزود: بگذارید بی پرده بگویم که رسانه های عربی و محور مقاومت تا کنون چندان قدرتمند نبوده اند و به سطح مورد نظر نرسیده اند مگر چند رسانه حامی محور مقاومت.

به گفته او رسانه های محور مقاومت متاسفانه در انعکاس گزارش های محلی گرفتار شده و پیام جهانی خود را منتقل نکرده در حالی که رسانه در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است و کسی که در میدان رسانه ها پیروز باشد به این معناست که در دیگر میدان ها هم پیروز بوده است.

الهنشیر در خصوص نقش ایران در مقابله با داعش، افراط گرایی و حمایت از محور مقاومت و میانه روی گفت که ایران کار بزرگی انجام داده است و با وجود تعداد بالای دشمنان در شرق و غرب، کار ایران قابل ستایش است و اگر ایران و سردار سلیمانی نبود بغداد به دست تروریست ها سقوط می کرد.

وی در خصوص دیپلماسی ایران هم گفت که دیپلماسی ایران در پرونده سوریه از هر نظر موفق بوده است. وی همچنین موفقیت های ایران در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری و سیاست داخلی را ستایش کرد و گفت دشمن پیش از دوست به پیشرفت و توسعه ایران اذعان می کند.

این پژوهشگر تونسی در خصوص مساله وحدت شیعه و سنی نیز گفت که این مساله بسیار دشوار است و اتحاد واقعی فقط با ظهور حضرت مهدی منتظر (عج) محقق می شود.

منبع: مهر

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false