×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
محاصره داعش در مرکز بخش غربی شهر دیرالزور؛ نیروهای سوری به ۲۵ کیلومتری شهر راهبردی المیادین رسیدند +نقشه میدانی

نیروهای سوری و مقاومت پس از درگیری های سنگین و نفس گیر چند ساعته موفق شدند با عقب راندن تروریست های داعش، مواضع خود را ارتفاع الکریه تثبیت کنند و امنیت فرودگاه دیرالزور را در محور شرقی تامین کنند.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از محور غربی شهر دیرالزور حاکیست، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت، عملیاتی را برای تامین امنیت فرودگاه دیرالزور علیه عناصر تروریستی داعش انجام دادند.
نیروهای سوری و مقاومت پس از درگیری های سنگین و نفس گیر چند ساعته موفق شدند با عقب راندن تروریست های داعش، مواضع خود را ارتفاع الکریه تثبیت کنند و امنیت فرودگاه دیرالزور را در  محور شرقی تامین کنند.
نیروهای جبهه مقاومت در ادامه با پشتیبانی جنگنده های روسی عملیاتی را هم برای پاکسازی محله « جفره» آغاز کردند و پس از درگیری های چندساعته، دقایقی قبل توانستند مواضع خود را در این محله تثبیت کنند.
با تثبیت مواضع نیروهای جبهه مقاومت در این محله، تروریست های داعش در مرکز بخش غربی شهر دیرالزور محاصره شدند و امنیت فرودگاه دیرالزور در محور شمالی تا حدود زیادی تامین شد.
به گزارش اخبار جهادی،نزدیک به ۴۰ تن از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر زخمی شدند؛ از محور جنوبی منطقه الجفره هم خبر می رسد نیروهای مقاومت علاوه بر تثبیت مواضع در منطقه المریعیه، مزارع حومه المریعیه و حویجه المریعیه را از اشغال داعش خارج کردند تا امنیت فرودگاه دیرالزور از محور جنوبی هم تامین شود.


در حال حاضر، نیروهای متخصص برای خنثی سازی تله های انفجاری وارد منطقه شده اند؛ با پاکسازی صورت گرفته فاصله نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه با شهر راهبردی المیادین به ۲۵ کیلومتر کاهش پیدا کرد. این شهر یکی از آخرین پایگاه های گروه تروریستی داعش در سوریه محسوب می شود.
از سویی دیگر، نیروهای سوری و مقاومت در محور شمالی بخش شهر دیرالزور  عملیاتی را علیه عناصر تروریستی در نزدیکی منطقه عیاش انجام دادند و توانستند « انبار عیاش، اردوگاه الصاعقه، را به کنترل خود درآورند.

نیروهای جبهه مقاومت همچنین عملیاتی را به سمت محور غرب آغاز کردند و پس از درگیری های چند ساعته موفق شدند ارتفاع راهبردی « الحجیف» را از لوث وجود تروریست ها پاکسازی کنند. این ارتفاع بر منطقه الحجیف، پایگاه ۱۳۷، روستای ذیاب و منطقه عیاش» اشراف کامل دارد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false