×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تیر داعش برای قطع مسیر « الرطبه – عکاشات» در شمال غرب الانبار به سنگ خورد + نقشه میدانی

تروریست ها در این حملات درصدد بودند مسیر انتقال نیرو و تجهیزات را از منطقه الرطبه به سمت منطقه عکاشات در نزدیکی مرزهای مشترک سوریه مسدود کنند که با هوشیاری نیروهای جبهه مقاومت ناکام ماندند.

به گزارش اخبار جهادی،دهها تن از عناصر تروریستی داعش از صبح امروز حملات سنگینی را علیه نیروهای جبهه مقاومت در شمال غرب استان الانبار و نزدیکی مرزهای مشترک عراق و سوریه برای قطع ارتباط مسیر مهم «الرطبه – عکاشات» انجام دادند.

تروریست ها در این حملات درصدد بودند مسیر انتقال نیرو و تجهیزات را از منطقه الرطبه به سمت منطقه عکاشات در نزدیکی مرزهای مشترک سوریه مسدود کنند که با هوشیاری نیروهای جبهه مقاومت ناکام ماندند و پس از متحمل شدن خسارت های زیاد مجبور به عقب نشینی شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده مواضع نیروهای بسیج مردمی عراق در منطقه «الضبعه» در جنوب شرق الرطبه هدف حملات سنگین قرار گرفت اما نیروهای جبهه مقاومت به موقع توانستند تحرکات تروریست ها را در این محور رصد کنند و مانع از مسدود شدن مسیر شرقی جاده انتقال الرطبه – عکاشات شوند.

درگیری ها در منطقه «الضبعه» تا ۳ ساعت ادامه داشت و در نهایت نیروهای بسیج مردمی با پشتیبانی جنگنده ها توانستند حملات تروریست ها را در این محور دفع کنند؛ در جریان این درگیری ها ۴۵ تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند.

یگان موشکی جبهه مقاومت هم در این درگیری ها توانست با شلیک موشک های حرارتی، چند خودروی انتحاری تروریست ها را قبل از رسیدن به مواضع خودی هدف قرار دهد و منهدم کند؛ خبرها حاکیست تروریست ها پس از شکست سنگین در این محور به سوی مناطق بیابانی منطقه متواری شدند.

به گزارش اخبار جهادی، روز گذشته نیروهای بسیج مردمی عراق (عصائب اهل حق) عملیاتی را در شمال غرب منطقه الرطبه (در حدفاصل مرز سوریه) انجام دادند و پس از درگیری های سنگین موفق شدند مناطق «عکاشات، ایستگاه  H -3، جاده جنوبی عکاشات و مسیر عکاشات – القائم» را به کنترل خود درآورند. در جریان این عملیات نیروهای بسیج مردمی موفق شدند حدود ۱۱۵ کیلومتر مربع از مساحت آلوده را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false