×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
چرا تروریست‎های داعش تا آخرین لحظه در شرق استان حماه مقاومت می‌کنند؟ + نقشه میدانی و تصاویر

وجود ارتفاعات مرتفع و مناطق صعب العبور در شرق استان حماه و شمال استان حمص به دلگرمی برای تروریست های داعش تبدیل شده است.

به گزارش اخبار جهادی، اوایل شهریور ماه سال جاری، نیروهای جبهه مقاومت در یک عملیات راهبردی توانستند خود را از منطقه الرصافه در جنوب استان رقه به شهر السخنه در شمال استان حمص برساند و عناصر تروریستی داعش را در مرکز سوریه محاصره کنند.

در این عملیات تروریست های داعش در شمال شرق استان حمص و مساحتی بالغ بر ۲ هزار کیلومتر مربع و در شرق استان حماه و مساحتی حدود ۳۱۰۰ کیلومتر مربع محاصره شدند و ارتباط آنان با شرق سوریه به طور کامل قطع شد.

چند روز پس از محاصره، تروریست های داعش در شمال شرق استان حمص، تسلیم نیروهای جبهه مقاومت شدند و پذیرفتند با تخلیه این منطقه به سوی استان دیرالزور عقب نشینی کنند چرا که به خوبی می دانستند چیزی جزء مرگ در انتظار آنان نیست و امکان مقاومت در این محور وجود ندارد.

در نهایت در مدت کوتاهی مناطق اشغالی در شمال شرق استان حمص به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد و برخی گمانه زنی ها از عقب نشینی تروریست ها در شرق استان حماه و شمال استان حمص حکایت داشت اما در میدان نبرد این اتفاق تکرار نشد هر چند تروریست ها درک کرده بودند این منطقه بالاخره توسط نیروهای جبهه مقاومت پاکسازی می شود.

در مقطع فعلی، وجود ارتفاعات مرتفع و مناطق صعب العبور در شرق استان حماه و شمال استان حمص به دلگرمی برای تروریست های داعش تبدیل شده چرا که آنان با ایجاد جنگ تاخیری، تلاش می کنند فشار را بر روی همقطاری هایشان در استان دیرالزور کاهش دهند.

تروریست های داعش به خوبی آگاه هستند اگر از مواضع خود در این محور به سرعت عقب نشینی کنند، تعدادی قابل توجه از نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت این فرصت را پیدا می کنند که از محورهای مختلف به همرزمانشان در استان دیرالزور بپیوندند و کار گروه تروریستی داعش را برای همیشه یکسره کنند.

از سویی دیگر، تسلیم شدن تروریست های داعش در شمال استان حمص و شرق استان حماه به معنای آزاد شدن بخشی از توان هوایی نیروهای متحد است و این امکان را به وجود می آورد که آتش بیشتری بر روی مواضع گروه تروریستی داعش در استان دیرالزور ریخته شود.

در حال حاضر، عملیات نیروهای متحد در شمال استان حمص و شرق استان حماه با تمام قدرت جریان دارد و تاکنون بخش وسیعی از مناطق آلوده از جمله شهر راهبردی عقیربات ( پایگاه سابق داعش در شرق حماه )، دهها میادین نفتی، گازی، ۷۰ شهرک روستا و ارتفاع از جمله (مشرفه حویسس، کوه الظهور، خربه بلعاس، خربه طویله، تباره حمرا، مشیرفه، رسم الشیخ، صلبا، مسعده، حماده العمر» از وجود عناصر تروریستس داعش پاکسازی شده است.

عملیات در این محور در حومه جنوبی و غربی شهر عقیربات ادامه دارد و نیروهای متحد درصدد هستند با رساندن خود به حومه شهر سلمیه، امنیت جاده منتهی به شمال سوریه را که مسیر اصلی انتقال نیرو و تجهیزات است را به طور کامل تامین کنند.

همزمان نیروهای متحد تلاش می کنند بخش های شمالی استان حمص که شمال چندین ارتفاع مهم است را هم از وجود تروریست های داعش پاکسازی کنند. در این محور نیروها  توانسته اند امنیت فرودگاه مهم تی ۴ را به طور کامل تامین کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای متحد در جریان عملیات سه هفته گذشته موفق شده اند نیمی از مساحت اشغالی ( ۳ هزار کیلومتر مربع) را در طول ۵۰ کیلومتر و عرض ۳۶ کیلومتر در شرق استان حماه و شمال استان حمص به کنترل خود درآورند.

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false