×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
راه اندازی کمپین‌های حمایت از رفراندوم اقلیم کردستان در سرزمین‌های اشغالی

سه هفته دیگر رفراندوم  «استقلال کُردستان» در شمال عراق برگزار خواهد شد. مسعود بارزانی بر برگزاری این رفراندوم پافشاری می‌کند و می‌گوید: «هرگز از برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عقب‌نشینی نخواهم کرد.»

سه هفته دیگر رفراندوم  «استقلال کُردستان» در شمال عراق برگزار خواهد شد. مسعود بارزانی بر برگزاری این رفراندوم پافشاری می‌کند و می‌گوید: «هرگز از برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عقب‌نشینی نخواهم کرد.»وی طی سخنانی که از زبان نماینده وی در جشنواره استقلال کردستان در کلن آلمان مطرح شد، گفت: ملت ما امروز مرحله حساسی را پشت سر می‌گذراند و همه‌پرسی یک هدف نیست بلکه وسیله‌ای برای رسیدن به هدفی بزرگتر یعنی استقلال است. اقدامی که اگر به وقوع بپیوندد نه تنها کشور عراق را تجزیه خواهد کرد بلکه کشور ترکیه را نیز با ۲۰ میلیون کرد در منطقه با چالش روبرو ساخته و اثرات امنیتی متعددی بر سایر کشورها برجای خواهد گذاشت.

برگزاری رفراندوم استقلال کردستان معمای امنیتی نوینی در منطقه خاورمیانه است که می تواند اثرات مخربی در کل منطقه برجای بگذارد. اما نکته ای در این میان جلب توجه می کند تلاش تمام رهبران رژیم صهیونیستی برای برگزاری رفراندوم و دعوت از تمام اکراد برای مشارکت در این رفراندوم است؛ به گونه ای که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار ۱۳ آگوست با یکی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا حمایت آشکار خود را از استقلال کردستان بارزانی اعلام کرد و گفت: «کُردها مردمان جسور و طرفدار غرب هستند و آن‌ها ملتی هستند که ارزش‌های ما را حفظ و گسترش می‌دهند». کارشناسان مرکز مطالعات استراتژیک «بگین سادات» نیز در جدیدترین پژوهش‌های منطقه‌ای خود اعلام کرده‌اند: «اسرائیل به دولت مستقل کردستان احتیاج دارد».

«گیدون سار» از حزب لیکود  که از وی به عنوان نخست‌وزیر سال ۲۰۱۹ رژیم صهیونیستی نام برده می‌شود در جدیدترین اظهارات خود در حساب توئیتر خود نوشته است: «از برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عراق در ۲۵ سپتامبر حمایت می‌کنم».

«ادی کوهن» از آکادمیسن‌های معروف رژیم اشغالگرقدس که نتوانسته شوق و ذوق خود از تشکیل دولت کردستان در منطقه را پنهان کند، در آخرین سخنرانی خود گفته است: «به نمایندگی از دولت اسرائیل و از تل‌آویو به شما مردم کُرد ندا می‌دهم که پدران و اجداد شما برای این فرصت تاریخی به وجود آمده جان خود را فدا کرده‌اند! ای مردم کُرد! زمان استقلال فرا رسیده است! به این رفراندوم تاریخی “آری” بگویید! مردم و دولت اسرائیل تا آخر از شما حمایت خواهند کرد. زمان تشکیل دولت کُردستان فرا رسیده است!».

در این میان رژیم صهیونیستی برای حمایت بیشتر از اقدامات تجزیه طلبانه کردها، جندین سمینار و کمپین در اراضی اشغالی به راه انداخته و اقدامات گسترده ای را برای پیروزی رفراندوم به کار برده است.

هدف رژیم اشغالگر قدس از برگزاری چنین کمپین هایی، افزایش ناامنی در منطقه و ایجاد خطر برای ایران و ترکیه و یافتن منطقه امنی برای حضور خود در مرزهای ایران است. این رژیم امیدوار است با پیروزی رفراندوم بتواند شعبه دوم خود در نزدیکی ایران را تاسیس نموده و از آنجا بر ایران فشار بیاورد. نقشه ای که در پی شکست اقدامات این رژیم در سوریه کلید خورده و به دنبال ناامن کردن منطقه در دوران پسا داعش و خلق چالش های نوین برای محور مقاومت است.


منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false