×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
افزایش حضور زنان در گردان‌های مختلط ارتش رژیم صهیونیستی/ سربازان یگان‌های عملیاتی خدمات جنسی دریافت می‌کنند!

مقامات نظامی رژیم صهیونیستی اعتقاد دارند افزایش حضور زنان می‌تواند انگیزه‌ای برای مردان جهت پیوستن به این یگان ها باشد.

به گزارش اخبار جهادی،یکی از مهم‌ترین پدیده‌های نگران‌کننده‌ای که توجه مدیریت نیروی انسانی ارتش رژیم صهیونیستی را به خود معطوف کرده، گریزان بودن جوانان صهیونیست از پیوستن به یگان‌های مبارزاتی و عملیاتی ارتش است. به همین منظور مدیریت مذکور به دنبال راه حلی برای این بحران است تا از نقص مزمن نیروی انسانی در این نیروها که از حدود ۱۰ سال پیش آغاز شده، جلوگیری کند.

روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: براساس گزارش‌هایی که به صورت دوره‌ای و همراه با جذب و عضو گیری جدید نیروها منتشر می‌شود، ارتش اسرائیل تلاش دارد راه‌ حل ‌های جدیدی را برای این مشکل پیدا کند. این در حالی است که نظامیان ارتش حتی زندانی شدن را به پیوستن به یگان‌های مبارزاتی و به ویژه یگان زرهی ترجیح می دهند.

این پدیده باعث شده گادی ایزنکوت رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز مستقیماً وارد عمل شود. روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در این زمینه با انتشار گزارشی نوشت که راه حل جدید پیشنهاد شده شامل بسته های مالی است که به نظامیان داده می شود تا در این یگان ها خدمت کنند. بر اساس این گزارش ایزنکوت حقوق نظامیان را در سال سوم خدمت الزامی از حدود ۴۵۰ دلار به حدود ۵۶۰ دلار افزایش می دهد. این موضوع می‌تواند مشوقی برای پیوستن سربازان به یگان های عملیاتی و جلوگیری از فرار آنها از این یگان ها باشد.

این روزنامه می‌افزاید که پدیده مذکور از ابتدای دهه کنونی  به یک بحران واقعی تبدیل شده و میزان نیروهایی که به یگان های مبارزاتی ملحق می شوند، حدود ۶۷ درصد کاهش پیدا کرده است. این رقم البته اندکی در دوره جدید بهبود پیدا کرده و در گذشته بالغ بر ۸۰ درصد بود. یکی از عوامل این پدیده تلاش نیروهای خدمت اجباری برای پیوستن به یگان‌هایی است که خطرات کمتری دارند، به همین علت نظامیان رژیم صهیونیستی یگان‌های فنی و اطلاعاتی را ترجیح می‌دهند.

براساس این گزارش طرح ایزنکوت به دنبال بازتعریف سرباز مبارز در ارتش و اولویت‌ دادن به وی و جبران خطرات ناشی از سطح بالای ریسک او در خدمت در یگان های عملیاتی است. یکی از مشوق‌های پیشنهاد شده برای بهبود شرایط خدمت در این یگان ها، اعطای بورس های تحصیلی برای کسانی است که این دوره ها را به پایان رسانده اند. همچنین حقوق این نیروها نیز در صورتی در مبلغ ۵۶۰ دلار تصمین می شود که فرد تمام طول خدمت اجباری خود را در این یگان ها سپری کند.

رسانه های عبری زبان در ابتدای سال جاری به بحران سربازگیری و دوری کردن نظامیان از خدمت در یگان های مبارزاتی اشاره کرده بودند و همین موضوع باعث شده بود کمیسیون امور خارجی و امنیت داخلی کنیست رژیم صهیونیستی نشستی را برگزار کرده و این پدیده و راهکارهای جلوگیری از آن را بررسی کند. برخی منابع نظامی در این رابطه به سایت عبری زبان المصدر اعلام کردند که با وجود ثابت بودن میزان پیوستن زنان و دختران به خدمت در ارتش، میزان پیوستن پسران به آن کاهش پیدا کرده است. این منبع می‌افزاید که در سال ۲۰۰۴ بیش از ۷۷درصد سربازها از میان پسران بودند، اما در سال ۲۰۱۶ این میزان به ۷۲ درصد کاهش پیدا کرده است. این بدان معناست که یک چهارم مردان در سرزمین‌های اشغالی از خدمت در ارتش فرار می‌کنند.

منبع مذکور این موضوع را به خودی خود موضوعی نگران‌کننده می‌داند و می افزاید که مشکل بیشتر زمانی پدید می‌آید که کاهش قابل توجهی در میزان انگیزه جوانان حاضر در خدمت سربازی در گرایش به سمت یگان های مبارزاتی مشاهده می شود. یکی از پیشنهاداتی که برای مقابله با این پدیده مطرح شده ، پیوستن نظامیان زن به یگان‌های با مأموریت عملیاتی است که می‌تواند انگیزه‌ای برای مردان جهت پیوستن به این یگان ها باشد. به همین علت است که ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد گردانی مختلط از میان زنان و مردان بر آمده و میزان خدمت سربازی در این یگان ها رانیز کاهش می دهد.

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false