Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/akhbarjaha/domains/akhbarjahaadi.ir/public_html/wp-content/plugins/use-any-font/includes/functions/uaf_font_functions.php on line 469
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
هر دستی برای تجاوز دراز شود، قطع می‌شود/ دولت لبنان برای آزادسازی شبعا از اشغال اسرائیل طرح بدهد/ ترامپ تهدیدی برای کل دنیاست

دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم «عید دوم آزادسازی» اعلام کرد که مردم و مقاومت و ارتش لبنان بر همه تروریست‌ها پیروز شدند.

 به گزارش اخبار جهادی،«سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان دیروز (پنجشنبه) در مراسم «عید دوم آزادسازی» لبنان سخنرانی کرد و این مناسبت را گرامی داشت.

این مراسم به دعوت حزب الله و به مناسبت موفقیت اخیر مقاومت و ارتش لبنان در پاکسازی ارتفاعات و شهرکهای شرقی لبنان در نزدیکی مرز سوریه از وجود گروههای تروریستی برگزار شد.

نصرالله در ابتدا با درود فرستادن بر شهداء، از مردم بعلبک عذرخواهی کرد و گفت، قرار بود که در میان آنان حاضر شود، اما شرایط اجازه نداد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان، مناسبت «عید دوم آزادسازی»‌ را به همه تبریک گفت، و تأکید کرد که مردم و مقاومت و ارتش لبنان بر همه تروریست‌ها پیروز شدند.

نصرالله بعد از اشاره به مناسبت‌های دینی مثل روز عرفه و همچنین گرامی داشت یاد امام موسی صدر، اعلام کرد که پیروزی در مرز شرقی لبنان، بخشی دیگر از پیروزی هایی است که روزی امام موسی صدر برای لبنان مانند درختی کاشت و اکنون آن درخت به بار نشسته است همچنانکه پیروزی در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ از میوه‌های این درخت است.

در بخش سیاسی، دبیر کل حزب‌الله به آزادسازی مرز شرقی لبنان از اشغال گروههای تروریستی پرداخت و گفت که «تروریسم بر مرز شرقی و شمالی ما سیطره داشت. کار شمالی به اتمام رسید و ارتش اکنون مستقر است. مشکل وقتی شروع شد که تروریسم بر مرز شرقی یعنی مرز لبنان با سوریه مستقر شدند و هزاران کیلومتر مربع را تحت کنترل گرفتند و تهدیدی واقعی برای لبنان به وجود آوردند».

نصرالله گفت: از زمانی که این مشکل به وجود آمد، باز هم لبنانی‌ها مثل همیشه درباره مبارزه با آن به اختلاف برخوردند… لبنانی‌ها سه راه داشتند. اول این بود که برخی موضع بی‌طرف گرفتند. برخی دیگر با این مسئله به صورت مثبت برخورد کردند و تسلهیلاتی برای این گروههای مسلح فراهم کردند و سوم کسانی بودن که گزینه مقابله را برگزیدند.

ما در گزینه سوم در کنار ارتش سوریه قرار گرفتیم چون خاکی که اشغال شده بود، یکی بود و ما از [شهر] القصیر [در سوریه] آغاز کردیم و درگیری‌ها ادامه یافت…ما و ارتش سوریه شهدای زیادی دادیم و از یک پیروزی به یک پیروزی دیگر می‌رسیدیم و آماده شدیم تا اینکه به ژانویه ۲۰۱۷ رسیدیم.

در مرحله گذشته، دولت لبنان به دلیل اختلافات سیاسی نتوانست تصمیم قاطع بگیرد اما اگر منصف باشیم باید بگویم که وارد مقابله امنیتی با هسته‌های تروریستی و شبکه‌های آن شد و ارتش و نیروهای امنیتی لبنان دستاوردهای خوبی به دست آوردند.

نصرالله با اشاره به اسنادی که از داعش در شرق لبنان به دست آمده گفت که داعش قصد داشت به دو شهرک «رأس بعلبک» و «القاع» که داعش آنان را [به این دلیل که مسیحی‌نشین هستند] صلیبی می‌نامد، حمله و آنان را اشغال کند.

اینکه دولت لبنان تصمیم گرفت تا با تروریسم در شرق کشور مقابله کند، موفقیت بزرگی است. به صراحت باید گفت که این تصمیم‌گیری حاکمیتی یکی از دستاوردهای دوره جدید به ریاست آقای میشل عون در لبنان است. مردی که درباره او می‌گفتم که و هنوز هم به او اعتقاد داریم، او مردم شجاع و مستقل است که تحت تأثیر و تشویق و ارعاب کسی یا کشور قرار نمی‌گیرد.

زمانیکه در ژوئن بر جرود عرسال بر تروریسم پیروز شدیم، آمریکایی‌ها پیغام نارضایتی فرستادند که چرا اجازه دادید که حزب‌الله این موفقیت را به دست آورد. زمانیکه دوباره تصمیم برای ادامه عملیات نظامی برای پاکسازی شرق لبنان گرفته شد، دوباره آمریکایی ها اعتراض کردند و گفتند که کمک‌های نظامی به ارتش لبنان قطع می‌شود.

این مسائل، رازهای پنهان نیست. مردم لبنان حقشان است که این مسائل را بدانند. ای مردم بقاع و بعلبک هرمل و دیگر مناطق دیگر که همجوار مناطق اشغالی توسط داعش هستید، آمریکا نمی‌خواست که مناطق نزدیک شما از تهدید داعش پاکسازی شود. بله اینها آمریکایی‌ها هستند. فشار آوردند.

امارات داعش و پروژه امارات داعش [در شرق لبنان] ساقط شد و گروههای تروریستی اخراج شدند و از بخشی از خاک سوریه به بخشی دیگر از خاک این کشور منتقل شدند. مساحتی که گروههای مسلح بر آن تسلط داشتند، ۳ هزار و ۶۸۴ ک.مترمربع بود که ۲ هزار و ۹۲۰ ک.م.مربعش در داخل خاک سوریه و ۷۶۴ ک.م.مربعش در خاک لبنان بود.

این مشخصه خوبی است که رئیس جمهوری مانند ژنرال میشل عون داریم که هیبت کشور را حفظ می‌کند. اگر کشور از تصمیم آغاز عملیات پا پس کشیده بود، چیزی از کشور یا ارتش و دولت باقی نمانده بود. کجاست حاکمیت و استقلال کشور اگر آمریکایی‌ها موفق شده بودند که این تصمیم حاکمیتی لبنان را لغو کنند [که به با تروریست‌ها مقابله نکند؟]. رئیس جمهور عون شورای دفاع ملی را با حضور نخست‌وزیر [سعد الحریری] گرد هم آورد و سران کشور تصمیم را اتخاذ کردند. باید انصاف داشته باشم و بگویم که سعد الحریری [نخست‌وزیر لبنان و از متحدان عربستانظ با پیشبرد این تصمیم موافقت کرد و همچنین نبیه بری رئیس پارلمان که موضعش از قبل برای همه مشخص بوده و هست.

لبنان برای آزادسازی مزارع شبعا هم تصمیم حاکمیتی بگیرد

ما در مقابل تجربه جدیدی در حکومت و اتخاذ تصمیم‌های حاکمیتی هستیم و سرانجام تصمیم شجاعانه گرفته شد که منافع کشور در آن بود. برخی یک روز می‌گویند بقای تروریست‌ها به نفع حزب الله است، روزی دیگر می‌گویند که به زیان حزب الله است. بر همین اساس، رئیس جمهور اعلام کرده است که ما منتظر تصمیم حاکمیتی دیگر هستیم زیرا هنوز بخشی از خاک لبنان هنوز تحت اشغال اشغالگران اسرائیلی است یعنی مزارع شبعا و بلندی‌های کفرشوبا. امروز روز عید دوم آزادسازی است که تکمیل روند عید اول آزادسازی است. ما همین‌جا خواستار طرح آزادسازی مزارع شبعا و بلندهای کفرشوبا بر اساس تصمیم حاکمیتی دیگری هستیم. من خواستار جنگ با اسرائیل نمی‌شوم بلکه خواستار طراحی طرحی کامل برای آزادسازی خاک لبنان و بازپسگیری حاکمیت خود بر خاک لبنانم و ما در حزب الله امیدواری زیادی داریم که این دستاورد در دوره ریاست میشل عون حاصل شود.

باید اعتماد سیاسی به توانایی ارتش لبنان در راستای انجام عملیات مهم تقویت شود؛ چرا که این اعتماد سیاسی باعث افزایش قدرت ارتش شده و این همان چیزی است که حزب‌الله از گذشته خواستار آن بود… ارتش و مقاومت لبنان هرچقدر قدرتمند شوند ما در آینده به قدرت زیادی جهت مقابله با طمع ورزی‌های رژیم اسرائیل نیاز داریم و نبیه بیری [رئیس پارلمان لبنان] به این نکته اشاره کرد که رژیم صهیونیستی هم اکنون آب، نفت و گاز لبنان را غارت می کند و هرکس که گمان می‌کند ما به دنبال ارتشضعیفی هستیم، باید به آن مظنون شد.

نصرالله: نزد اسد رفتم 

انصاف بر این است که ما از فداکاری‌های ارتش سوریه از آغاز تا پایان عملیات تشکر کنیم. ارتش سوریه شهدای زیادی در میدان نبرد به ویژه در عملیات اخیر داده است. این ارتش به درخواست ما برای لبنان جنگید و آزد سازی منطقه جرود جزء اولویت دولت سوریه نبود چرا که اولویت‌های زیادی دارد. ولی ما با مقامات سوریه گفت‌وگو کردیم و گفتیم که می‌خواهیم به خطر تروریست‌ها در مرز با لینان پایان دهیم. من شخصا نزد بشار اسد رفتم و از وی خواستم برای انتقال داعش از قلمون به ما کمک کند. در این دیدار با وی در مورد اینکه چگونه با داعش مذاکره کنیم گفت‌وگو کردم. بشار اسد گفت که اگر دولت لبنان به دنبال مذاکره است باید با ما در ارتباط باشد. ما از اینجا به رئیس جمهور و مردم سوریه و ارتس سوریه درود می‌فرستیم چرا که در این پیروزی به ما کمک کردند.

از ایران متشکریم…؛ از وزارت خارجه که کمک کرد

در عید دوم آزادسازی مثل عید اول، از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم. از رهبر، دولت، ملت، پارلمان، نیروهای مسلح و سپاه و هر فردی از ملت عزیز ایران که از مقاومت در سوریه و عراق حمایت می‌کند. به عراق هم تبریک می‌گوییم به دلیل آزادسازی تلعفر و آزادسازی کامل استان نینوی که شاهد فجیع‌ترین جنایات داعش به اسم اسلام بود.

از آمادگی ایران برای حمایت بی قید و شرط از ارتش، بدون اینکه دخالتی در تصمیم حاکمیتی لبنان داشته باشد یا بدون اینکه تهدیدی بکند [بر خلاف آمریکا] تشکر می‌کنم. ایران بار فشار طرح آمریکایی اسرائیلی که در داعش نمودار شده، بر دوش می‌کشد.

اسرائیل از آزادسازی دوم ناراحت شد و ناراحت شد که ارتش و مقاومت کار خود را در شرق لبنان بخوبی انجام دادند. اسرائیل امروز برای بچه‌های یتیم خود می‌گرید و به شکست طرحش و دوستانش در سوریه گریه می‌کند و مدام به سراغ دولت آمریکا می‌رود و می گوید که بر ایران و ملت مظلوم در یمن فشار بیاورد و به سراغ سران روسیه برود تا منافع اسرائیل در منطقه محقق شود و مدام به جنگ تهدید می‌کند… اسرائیل حتی بر شواری امنیت فشار آورد تا قطعنامه ۱۷۰۱ [پایان جنگ ۳۳ روزه] و مأموریت نیروهای صلح‌بان سازمان ملل (یونیفل)‌را در مرز لبنان به نفع سیاست‌های خودش تغییر بدهد اما در این امر هم شکست خورد.

ما در مقابل تجربه جدیدی در وزارت خارجه لبنان هستیم که تماس‌هایی در این خصوص گرفت و مخالفت خود را به تغییر مأموریت یونیفل [در مرز لبنان و فلسطین اشغالی] اعلام کرد و برادران ما در وزارت خارجه ایران نیز تلاش زیادی کردند تا انیکه مسئله تغییر مأموریت یونیفل شکست خورد.

ترامپ تهدیدی برای کل دنیاست

رویاها و نقشه‌های آمریکا و رژیم اسرائیل که داعش و سایر گروه‌های تروریستی را ایجاد کردند، به شکست منتهی شده و باید هم شکست بخورد. محور مقاومت با کمک روسیه این نقشه‌ها را ساقط کرد. سیستم گسترده‌ای نیز وجود دارد که قصد دارد حزب‌الله را به عنوان یک قدرت ویرانگر و خطرناک معرفی کند. آمریکایی‌ها به کمک اسرائیل خواهند رفت و از دولت لبنان خواسته خواهد شد که تا بحران حزب‌الله حل شود؛ برای اینکه این حزب تهدید و خطری برای رژیم صهیونیستی است. آمریکا در دوره ترامپ خطری برای دنیا است. سرنوشت دنیا بین کیم جونگ اون و دونالد ترامپ گیر کرده است. روابط دولت ترامپ با روسیه و چین در پایین ترین سطح است و نزدیک است که علیه ونزوئلا اعلام جنگ کند و توافق هسته‌ای با ایران را لغو کند.

هر دستی برای تجاوز دراز شود، قطع می‌شود

[مردم لبنان] این پیروزی میوه ایمان، شکیبایی، جهاد، مقاومت مداوم و خون شهدا و نتیجه انتخاب گزینه صحیح و بصیرت نافذ شما است.
می‌خواهم دوباره این را تکررا کنم که «این پیروزی نشان داد که هزینه مقاومت در مقایسه با تسلیم شدن بسیار کمتر است و این عید همه لبنانی‌ها و در درجه اول عید شماست.

این آزادسازی، پیامش این است که لبنان متکی به مردان و ارتش و مقاومتش است و هر کس که در اندیشه تعرض به لبنان باشد، و هر دستی که برای تجاوز به لبنان دراز شود، باید بداند که این دست قطع خواهد شد و چشمش درآورده [و کور] خواهد شد. ما میخواهیم که کشورمان مستقل و عزیز و امن باشد و تحت تأثیر و منت کسی قرار نگیرد. به لطفا معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت، آن زمان دیگر گذشته است که به میهن ما تجاوز کند [و پاسخ نگیرند].

منبع: فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false