Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/akhbarjaha/domains/akhbarjahaadi.ir/public_html/wp-content/plugins/use-any-font/includes/functions/uaf_font_functions.php on line 469
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آموزش بازجویان بحرینی توسط آمریکا

یکی از سازمان حقوق بشری به سندی دست یافته است که نشان می دهد کارشناسان آمریکایی، نیروهای امنیتی و بازجویان رژیم بحرین را تحت آموزش های فنی قرار داده اند.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از شبکه تلویزیونی “اللؤلؤه”، «براین دولی» مدیر سازمان “حقوق بشر اول” گفت: این سازمان بر اساس قانون آزادی اطلاعات به سندی از وزارت خارجه آمریکا دست یافته است که نشان می دهد این وزارتخانه در ماه مه سال ۲۰۱۵ میلادی یک دوره فشرده ۱۲ روزه برای مبارزه با تروریسم داخلی و بین المللی برگزار کرده است که در آن ۱۵ عضو دستگاه‌های امنیتی بحرینی شرکت داشته اند.

وی افزود: از بین ۱۵ بحرینی شرکت کننده در این دوره، تعدادی اعضای اداره بازپرسی جنایی بد سابقه و اعضای مراکز پلیس در جنوب بحرین و پایتخت این کشور و اداره اطلاعات مالی و مرکز مشترک مبارزه با تروریسم بوده اند.

براین دولی تصریح کرد: ادعا شده که هدف از این دوره فراگیری راههای تقویت کارهای اطلاعاتی پیش دستانه و فناوریهای اطلاعاتی در زمینه مبارزه با تروریسم و اجرای قانون بوده است.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

منبع: تسنیم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false