Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/akhbarjaha/domains/akhbarjahaadi.ir/public_html/wp-content/plugins/use-any-font/includes/functions/uaf_font_functions.php on line 469
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ساعت صفر برای آغاز نبرد «لبنان» با داعش

با خروج آخرین تروریست‌های «سرایا ‌اهل‌الشام» از ارتفاعات عرسال در شرق لبنان، ساعت صفر برای آغاز نبرد ارتش لبنان علیه داعش به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش اخبار جهادی،«امنیت عمومی» لبنان موفق شد با کمک دولت سوریه، به پایانی مثبت برای اخراج تروریست‌های «سرایا اهل‌الشام» از ارتفاعات عرسال به منطقه «الرحیبه» (در سوریه) برسند. صبح امروز (دوشنبه) عملیات خروج آخرین افراد مسلح از ارتفاعات عرسال اغاز خواهد شد تا امنیت عمومی لبنان این اراضی آزاد شده را در دست بگیرد .

بر اساس گزارش روزنامه «الاخبار»، پس از مذاکرات شاق و سخت، امنیت عمومی لبنان دیروز توانست به فرمول نهایی برای اخراج عناسر سرایا اهل ‌الشام از «وادی‌حمید» (دره حمید) در ارتفاعات عرسال و رفتن آنها به سمت شهر «الرحیبه» در قلمون شرقی (در غرب سوریه) برسد.

بر اساس توافق انجام شده میان دو طرف، اتوبوس‌هایی که طی روزهای گذشته در «فلیطا» سوریه جمع شده‌اند راس ساعت ۷ و سی دقیقه امروز (به وقت محلی) به سمت خاک سوریه به راه خواهند افتاد، اتوبوس‌هایی که حامل عناصر سرایا اهل ‌الشام و بیش از سه هزار غیرنظامی هستند.

با خروج این افراد، منطقه وادی‌حمید و منطقه اللاهی خالی از هر فرد مسلح و غیرمسلحی خواهد شد و ارتش لبنان کنترل آن را در دست می‌گیرد؛ مهلت تعیین شده در قبل امروز تمام می‌شود و پس از آن ساعت سفر برای آغاز نبرد علیه داعش مشخص شود حتی اگر افراد مسلح وابسته به سرایا اهل ‌الشام در داخل اراضی لبنان باقی مانده باشند.

سرایا‌ اهل‌الشام قصد داشت در مذاکرات، با بازی رسانه‌ای بر مذاکره‌کننده لبنانی فشار وارد کند اما سُکان مذاکرات به دست «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی لبنان و افسران این نهاد نظامی باقی ماند و منجر به خروج همه عناصر مسلح از ارتفاعات عرسال شد. ترویست‌ها اصرار داشتند با خودروهای خود از عرسال خارج شوند و سوار بر اتوبوس‌ها نشوند اما امنیت عمومی لبنان این موضوع را به هیچ وجه نپذیرفت.

الاخبار در ادامه نوشت تدابیر و مقدمات نظامی برای نبرد علیه داعش به پایان رسیده و چندین تیپ و هنگ هوابرد در مناطق عرسال، القاع، رأس‌بعلبک مستقر شده‌اند و انتظار می‌رود یک هنگ اضافی دیگر به عنوان نیروهای ذخیره اضافه شوند که چه بسا تیپ کماندوها باشند.

منابع نظامی اعلام کردند زمان نبرد علیه داعش به تاخیر نخواهد افتاد و نباید عنصر «غافلگیری» را از دست داد و چه بسا در هر زمانی در هفته جاری آغاز شود. در زمانی که نوعی سردرگمی برای تروریست‌های داعش برای مقابله با ارتش لبنان به وجود آمده است به نظر می‌رسد دست آنها برای مذاکره نیز باز نباشد زیرا باید تابع تصمیم مقر مرکزی خود باشند. در صورتی که ارتش لبنان نبرد خود را از سمت غرب آغاز کند نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله و نیز

حزب سوسیال ناسیونالیست سوری از سمت شرق و شمال وارد نبرد خواهند شد تا مانع از فرار آنها به سمت داخل خاک سوریه شوند.

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false