Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/akhbarjaha/domains/akhbarjahaadi.ir/public_html/wp-content/plugins/use-any-font/includes/functions/uaf_font_functions.php on line 469
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
پاکسازی ۵ هزار کیلومتر مربع از مساحت آلوده استان رقه؛ نیروهای متحد به ۲ کیلومتری بزرگترین پایگاه داعش رسیدند+ نقشه میدانی

نیروهای سوری و مقاومت در این محور درصدد هستند خود را به شهر راهبردی « معدان» آخرین پایگاه مهم تروریست ها در استان رقه برسانند.

 به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی از جنوب شرق استان رقه حاکیست، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین ۲۴ ساعته توانستند، کنترل روستاهای «نمیسه، جابر و خمیسیه» را در دست گیرند و عناصر تروریستی داعش را از این مناطق عقب برانند.نیروهای سوری و مقاومت در این محور  درصدد هستند خود را به شهر راهبردی « معدان» آخرین پایگاه مهم تروریست ها در استان رقه برسانند.

در حال حاضر فاصله نیروهای متحد با این شهر راهبردی ۲ کیلومتر است و خبرها حاکیست، درگیری های سنگین در مناطق حومه این شهر ادامه دارد.

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت برای رسیدن به شهر معدان باید چند شهرک و میدان نفتی و گازی از جمله «وادی رجم، عقدان، وادی البئر و وادی هویات» را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

از سویی دیگر، نیروهای سوری و مقاومت تلاش می کنند با پاکسازی مناطق آلوده، مسیر نیروهای کرد را در حومه رود فرات و جنوب شرق استان رقه مسدود و ارتباط آنان را با مرزهای اداری استان دیرالزور قطع کنند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: نیروهای متحد در دو ماه گذشته موفق شدند مساحت ۵ هزار کیلومتر مربع  را در مرکز و جنوب استان رقه از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

این منبع میدانی افزود: در جریان درگیری ها و پیشروی نیروهای متحد از مرکز به سمت جنوب شرق استان رقه تاکنون ۴۲۵ تروریست داعشی کشته و زخمی شدند.

وی با بیان این که فاصله نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت تا مرزهای اداری استان دیرالزور ۵ کیلومتر است، گفت: تنها بخش های محدودی از جنوب و جنوب شرق استان رقه در اشغال عناصر تروریستی داعش است.

این منبع میدانی گفت: با پاکسازی مناطق آلوده در جنوب شرق رقه، فاصله نیروهای مقاومت با مرکز استان دیرالزور به ۵۰ کیلومتر کاهش می یاید. وی افزود: همه تلاش در راستای رسیدن به شهر معدان، آخرین پایگاه بزرگ تروریست های داعش در استان رقه و در ادامه پیشروی به سمت نیروهای محاصره شده در استان دیرالزور است.

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false