×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
توضیحات اتاق عملیات مقاومت پس از پیروزی عرسال

اتاق عملیات مقاومت پس از پیروزی‌های به دست آمده در عرسال، توضیحاتی در این خصوص به اصحاب رسانه ارائه کرد.

به گزارش اخبار جهادی، اتاق عملیات مقاومت در ارتفاعات عرسال  و قلمون نشستی مطبوعاتی با اصحاب رسانه برگزار کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، اتاق عملیات مقاومت اعلام کرد : نبرد عرسال ادامه نبرد «القصیر» در ۲۰۱۳، قلمون در ۲۰۱۴ و «السلسله الشرقیه» در ۲۰۱۵ بود.

در ادامه این گزارش به نقل از اتاق عملیات مقاومت آمده است:

*جبهه‌النصره را در ارتفاعات فلیطه به صورت کامل شکست دادیم و آنها را در مساحتی حدود ۵ کیلومتر مربع در شرق عرسال یعنی معادل ۵ درصد از مساحت کل عملیات محاصره کردیم. النصره بر حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع از ارتفاعات فلیطه در قلمون و ارتفاعات عرسال در لبنان مسلط شده بود.

* هدف اصلی در این عملیات یعنی بیرون راندن النصره از ارتفاعات قلمون و عرسال و نیز دور کردن تهدید امنیتی و نظامی را تحقق بخشیدیم.

*با دشمن از فاصله بسیار نزدیک درگیر شدیم، درگیری تک به تک داشتیم؛ با انغماسی‌ها در بیشتر از یک مکان روبرو و بر آن پیروز شدیم.

*در یک منطقه جغرافیایی بسیار سخت درگیر بودیم اما با این وجود در تمام درگیری‌هها این دشمن بود که شکست خورد و خطوط دفاعی دشمن را شکستیم.

*وجود غیرنظامیان در اردوگاه‌ها و غیره ، قدرت مانور هجومی ما را کم می‌کرد و به همین دلیل از قدرت آتش‌بار و تسلیحاتی خود به صورت کامل استفاده نکردیم.

*تمامی اتاق‌های هجومی-عملیاتی دشمن را از بین بردیم و فقط یک اتاق برای آنها باقی مانده بود.

*بیشتر از یک خودروی بمب‌گذاری شده را منفجر کردیم و چندین نقشه درباره ساخت بمب، موشک، تجهیز خودروهای بمب‌گذاری شده و نیز چندین تن مواد منفجره را کشف کردیم.

منبع: فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false