×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی شهر رقه؛ یک کیلومتر تا مرکز پایتخت خودخوانده داعش + نقشه میدانی

فاصله نیروهای دموکراتیک کرد از بخش غربی با مرکز شهر ۱۷۰۰ متر است و در محور شرقی هم فاصله به یک کیلومتر کاهش یافته است.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از شهر رقه حاکیست، عملیات نیروهای موسوم به دموکراتیک کرد برای تصرف محله های آلوده به عناصر تروریستی داعش ادامه دارد.

در جدیدترین پیشروی ها، نیروهای دموکراتیک کرد در جنوب شهر توانستند با حملات گسترده در محله « نزله»، مسجد « مصطفی» را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

عملیات در حومه این مسجد ادامه دارد و نیروهای کرد توانستند تعدادی از مجتمع های مسکونی را هم به کنترل خود درآورند. در جریان این درگیری ها ۳۰ تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند.

نیروهای دموکراتیک کرد تاکنون موفق به پاکسازی ۶۵ درصد محله « نزله» شده اند و درگیری ها برای برای عقب راندن کامل تروریست ها از این محله ادامه دارد.

در محله « یرموک» در جنوب شهر هم در نتیجه درگیری های سنگین، نیروهای دموکراتیک کرد توانستند منطقه « الشهدا» و بخش غربی محله را از اشغال تروریست ها خارج کنند. در حال حاضر حدود ۶۰ درصد این محله راهبردی در تصرف نیروهای کرد است.

از محور جنوب شرق محله « هشام عبدالملک» هم خبر می رسد نیروهای دموکراتیک کرد با عقب راندن تروریست ها خود را به بخش های غربی رود فرات رساندند. درگیری ها در این منطقه به شدت در جریان است.

فاصله نیروهای دموکراتیک کرد از بخش غربی با مرکز شهر ۱۷۰۰ متر است و در محور شرقی هم فاصله به یک کیلومتر کاهش یافته است. در محور جنوبی هم فاصله با مرکز شهر ۱.۵ کیلومتر است.

به گزاش مشرق، نیروهای دموکراتیک کرد در دو ماه گذشته با پاکسازی ۲۴ منطقه راهبردی،ضربات سنگینی را به تروریست های داعش وارد کردند و تاکنون حدود ۵۰ درصد شهر را به تصرف خود درآورده اند.

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false