×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۹۵ درصد جرود عرسال به کنترل جبهه مقاومت درآمد/ سرکرده تروریست ها خواستار مذاکره شد + نقشه میدانی

با پاکسازی های صورت گرفته بیش از ۹۵ درصد جرود عرسال به کنترل نیروهای مقاومت حزب الله در آمده و تروریست ها در مناطق « وادی الحمید و الملاهی» محاصره شده اند.

 به گزارش اخبار جهادی، نیروهای مقاومت حزب الله در ادامه عملیات پاکسازی منطقه مرزی جرود عرسال لبنان توانستند پس از درگیری های سنگین و نفس گیر تمامی ارتفاعات مشرف بر منطقه « وادی الحمید» را از وجود عناصر تروریستی جبهه النصره پاکسازی و مواضع خود را در این مناطق تثبیت کنند.با پاکسازی های صورت گرفته بیش از ۹۵ درصد جرود عرسال به کنترل نیروهای مقاومت حزب الله در آمده و تروریست ها در مناطق « وادی الحمید و الملاهی» محاصره شده اند.

تا لحظه تنظیم این خبر، عملیات نیروهای مقاومت برای پاکسازی دو منطقه آلوده وادی الحمید و الملاهی در شمال غرب جرود عرسال لبنان آغاز نشده است.

یک منبع میدانی در همین ارتباط اعلام کرد: تروریست های جبهه النصره در جرود عرسال هیچ راه فراری ندارند و در ساعت های گذشته خواستار مذاکراه شده اند.

وی افزود: تروریست ها از آمادگی خود برای تخلیه مناطق آلوده جرود عرسال خبر داده اند و خواستار انتقال به استان ادلب هستند. براساس اطلاعات به دست آمده گروه تروریستی جبهه النصره حاضره شده در ازای انتقال سرکرده ( ابو مالک التلی) و اعضای خود به استان ادلب امتیازهای از جمله آزادی اسرای را به مقاومت حزب الله بدهد.

به گزارش مشرق، همزمان با عملیات نیروهای جبهه مقاومت برای پاکسازی آخرین پایگاه عناصر تروریستی در جرود عرسال، ارتش لبنان هم حملات گسترده ای را در مناطق شمالی این کشور برای ضبط سلاح هایی که توسط مافیای اسلحه پنهان شده، آغاز کرده و در گام نخست توانست مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی را در منطقه « ابی سمراء» در شهر طرابلس کشف و ضبط کند.

در این عملیات همچنین یکی از مافیای خرید و فروش سلاح به نام « جلال الجمل» توسط نیروهای امنیتی لبنان دستگیر شد. یک منبع میدانی به علت عملیات ارتش لبنان هم اشاره کرد و گفت: این امکان وجود دارد که عناصر تروریستی مستقر در شمال لبنان درصدد انتقال سلاح به تروریست های جبهه النصره در مناطق آلوده جرود عرسال یا بمب گذاری در مناطق مختلف برای فشار به حزب الله باشند و به همین دلیل عملیات پیشگیرانه در این مناطق انجام شد.

همزمان با شکست سنگین جبهه النصره در جرود عرسال، چهره های سیاسی و رسانه های وابسته به جریان المستقبل برای نجات تروریست ها وارد میدان شده اند و با به راه انداختن جنگ روانی درصدد فشار بر جبهه مقاومت و نجات همقطاری های خود هستند. این جریان سیاسی به خوبی می داند در صورت شکست کامل تروریست ها دیگر گزینه ای جدی برای فشار بر جبهه مقاومت در دسترس ندارد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false