×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
چند درصد از خاک سوریه در کنترل نیروهای مقاومت است؟ + تقشه و جزییات

پیشروی‌های چشمگیر ارتش سوریه در استان حمص و ریف دمشق نقشه تحولات میدانی سوریه را دستخوش تغییراتی کرده است.

موفقیت‌های میدانی ارتش سوریه در دو ماه اخیر خاطرات تلخ سال ۲۰۱۳در تحولات میدانی سوریه را به فراموشی سپرده است.

ارتش سوریه، حزب‌الله و محور مقاومت در پله‌های پیروزی گام برمی‌دارند و این موفقیت‌ها در ماه‌های اخیر در عملیات موفق استان حمص و ریف دمشق خود را به خوبی نشان داده است.

تروریست‌های تکفیری که روزی بر بخش‌های قابل توجهی از استان‌های سوریه مسلط بودند امروز در وضعیت بسیار بدی قرار دارند و همه این‌ها نشان دهنده موفقیت‌های میدانی ارتش سوریه در جغرافیای بیش از ۱۸۰ هزار کیلومتر مربعی سوریه است.

نقشه تحولات میدانی سوریه نشان می‌دهد که ارتش سوریه و حزب‌الله بر بخش‌های استراتژیک سوریه مسلط هستند و بخش‌هایی به وسعت بیش از ۵ هزار کیلومتر مربع را در دو ماه اخیر آزاد کرده‌اند.

اگر همین نقشه کنونی را با وضعیت ارتش سوریه در سال ۲۰۱۳ مقایسه کنیم مشاهده می‌کنیم که نیروهای سوری بر بیش از ۲۵ درصد خاک این کشور هم اکنون مسلط و به دنبال آزادسازی باقی مناطق از چنگال تکفیری‌ها هستند.

چند درصد از خاک سوریه در کنترل ارتش سوریه و حزب‌الله است؟ + تقشه و جزییات

 

این پیشروی‌ها نکته مهم دیگری را نیز اثبات می‌کند و آن موفقیت نیروهای سوری در استان حما و مناطق راهبردی همچون صوران و طیبه امام است.

ارتش سوریه همچنین در استان حما توانسته مرکز این شهر را امن‌تر و شهر حما را از دسترس تکفیری‌ها خارج کند. به اعتقاد تحلیلگران نظامی شکست‌های سنگین داعش و همپیمانانش همچون مزدوران جندالاقصی در استان حما موجب شده تا شکست‌های داعش در عرصه میدانی گسترش یابد.

در استان طرطوس و لاذقیه و ریف دمشق ابتکار عمل در اختیار ارتش سوریه و مقاومت بوده و تروریست‌های چند ملیتی به شدت در انزوا هستند.

در استان حلب نیز وضعیت ارتش سوریه و مقاومت قابل قبول است و تهدید خاصی متوجه نیروهای سوری در این استان نیست.

اما در استان مهم و راهبردی حمص موفقیت‌های ارتش سوریه بسیار ارزشمند بوده و پاکسازی حومه تدمر و پیشروی به سمت ارک و السخنه از موفقیت‌های نیروهای سوری بوده است.

به نظر می‌رسد با توجه به نقشه تحولات میدانی؛ ارتش سوریه و محور مقاومت بر بیش از ۳۵ هزار کیلومتر مربع از خاک سوریه مسلط هستند.

نکته دیگری که در نقشه تحولات میدانی سوریه وجود دارد این است که ارتش سوریه ضربات جدی به تروریست‌های داعش در شرق سوریه وارد آورده است.

کوچک شدن جغرافیایی تکفیری‌ها در شمال و جنوب پیام مهمی را با خود دارد و آن شکست تروریست‌ها در سوریه و به خصوص شرق این کشور است.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false