×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سرنوشت «داعش» پس از شکست بزرگ در «موصل» / کارشناسان باید به ۱۰ سئوال مهم پاسخ دهند

بسیاری بر این باورند که پیروزی نظامی در موصل بر داعش کار این گروه تروریستی را در عراق یکسره کرده ولی در مقابل صاحب نظرانی هم معتقدند که برای نابودی این تفکر خانمان برانداز مردم منطقه راه طولانی در پیش دارند.

به گزارش اخبار جهادی،«حسن لاسجردی» کارشناس مسائل بین الملل در تحلیلی درباره شکست گروه  تروریستی داعش در موصل که با آزادسازی این شهر مهم عراق همراه شد، نوشت:  همزمان با پیروزی نیروهای نظامی و مردمی عراق در موصل بر گروه‌های تروریستی – تکفیری داعش که در سایه هدایت مرجعیت دینی صورت گرفت موجی از شادی سراسر عراق را فرا گرفت.

علاوه بر شادی خاص عراقی‌ها، دیگر ملت‌های منطقه نیز از این فتح بزرگ در پیروزی بر تروریست‌های داعشی شادمان شدند. اما در سایه این پیروزی بزرگ، آنچه بیش از همه برای حفظ ثبات و امنیت خاورمیانه مهم به نظر می‌رسد، سرنوشت این گروه تروریستی و چگونگی تدبیر امور دولت‌های منطقه در قبال افراد و امکانات باقی مانده این فرقه‌های افراطی است.

به بیان دیگر، بسیاری بر این باورند که پیروزی نظامی در موصل بر داعش کار این گروه تروریستی را در عراق یکسره کرده ولی در مقابل صاحب نظرانی هم معتقدند که برای نابودی این تفکر خانمان برانداز مردم منطقه راه طولانی در پیش دارند.

در ارزیابی دو دیدگاه مذکور، در نگاه اول به نظر می‌رسد در سایه وحدت ملت عراق برای پیروزی بر داعش و با توجه به پیروزی نظامی،