×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
روایت فرمانده حشد العشبی از جزئیات شهادت سردار شهید نصیری/ ابومهدی المهندس: حاج شعبان خاکی‌ترین مستشار ایرانی در عراق بود

حاج شعبان به همراه سه نفر دیگر بین دو روستای ایزدی توقف می‌کنند من هم چند کیلومتر جلو تر بودم وقتی انفجار رخ داد سریع خودم را رساندم. حدود یک ربع بعد از حادثه به آنجا رسیدم.

 به گزارش اخبار جهادی،نایب رئیس تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی روز یکشنبه (۱۱ تیر) با حضور در منزل سردار شهید مدافع حرم “شعبان نصیری”، با خانواده ایشان دیدار و گفتگو کرد.

ابو مهدی المهندس ضمن تسلیت به خانواده شهید گفت: حاج شعبان در زمان جنگ مسئول بنده بودند. حاجی سال ۶۴ فرمانده گردان دستغیب شدند و پس از آن فرمانده لشکر سید الشهدا بودند. بعد از عملیات کربلای ۵ تا آخر جنگ رئیس ستاد ما در بدر بودند.

دو روز قبل از شهادت با حاج شعبان صحبت می‌کردم به حاجی گفتم شما بیا پیش ما، حاجی گفت نه شما عقب هستید و من جلو، من نمی توانم بیایم؛ گفتم شما بیا و در مشاوره به ما کمک کن، گفت این عملیات تمام شود ان شا الله می آیم.

فرمانده حشد الشعبی در خصوص جزئیات و نحوه شهادت شهید نصیری گفت: حاج شعبان به همراه سه نفر دیگر تصمیم می‌گیرند به منطقه بروند و بین دو روستای ایزدی توقف می‌کنند من هم چند کیلومتر جلو تر بودم وقتی انفجار رخ داد سریع خودم را رساندم. حدود یک ربع بعد از حادثه به آنجا رسیدم. انفجار که رخ داد حاج شعبان پس از حدود نیم ساعت به شهادت رسید و سه نفر دیگر به بیمارستان منتقل شدند.

المهندس با بیان سابقه رفاقت ۳۱ ساله با شهید نصیری، درباره خصوصیات بارز این شهید گفت: حاج شعبان تصمیم می‌گرفت اجرا می کرد فرمان می داد و عمل می کرد ما از حاجی می ترسیدیم. ما نیروهای حاجی در بدر بودیم. شجاع، باهوش و دقیق بود، با دقت صحبت می‌کرد و در طراحی عملیات‌ها به ما خیلی کمک کرد. مراقب خودش و دیگران هم بود یعنی کسی همراهش بود از او به شدت مراقبت می کرد. تحمل و صبر شهید هم بسیار بالا بود.

دیدار ابومهدی المهندس با خانواده شهید شعبان نصیری

حاج شعبان در بدرفرمانده بودند وقتی آمدن به حشد، مانند یک سرباز عمل می‌کرد. عجیب بود؛ ما به عنوان فرماندهان حشد الشعبی نیروهای ایشان در بدر بودیم این برای ما خیلی سنگین بود. حاجی هیچ وقت حرفی نزد.

بسیار خاکی بود نه اتاقی داشت و نه حتی به دنبال یک پتو تمیز بود. خاکیِ خاکی.اصلا دنبال امتیاز گیری و این حرفا نبود.

نایب رئیس تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی افزود: بین مستشاران ایرانی، تقریبا خاکی ترین شهید، حاج شعبان بود. اصلا به هیچ وجه نشان نمی داد که یک فرمانده است. ما بعد از شهادت حاجی یک مراسم ختم در عراق برایشان گرفتیم. خیلی از نیروها تعجب کردند و فکر می کردند حاج شعبان یک نیروی معمولی است و بعد از شهادت تازه فهمیدن ایشان مسئول نیروها بودند. حاج شعبان مثل شهید تقوی عاشق شهادت بود من کمتر کسی مانند این دو عزیز دیده ام.

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false