×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نبرد سرنوست‌ساز برای قیچی کردن تروریست‌ها/ شمال حمص و جنوب شرق حماه گورستان داعش می‌شود + نقشه میدانی

نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه تلاش می کنند از حومه شرقی شهر سلمیه خود را به پایگاه اصلی تروریست ها در منطقه راهبردی « عقیربات» برسانند.

به گزارش اخبار جهادی ،آخرین تحولات میدانی از استان حماه سوریه حاکیست، نیروهای ارتش  و رزمندگان جبهه مقاومت از صبح روز گذشته عملیاتی را برای پاکسازی حومه شرقی شهر راهبردی «سلمیه» با هدف نابودی پایگاه های عناصر تروریستی داعش آغاز کردند.

نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه تلاش می کنند از حومه شرقی شهر سلمیه خود را به پایگاه اصلی تروریست ها در منطقه راهبردی « عقیربات» برسانند. تروریست های داعش خط دفاعی مستحکمی در این محور دارند.

همزمان گروهی دیگر از نیروهای متحد درصدد هستند از بخش های جنوبی مناطق « شیخ هلال و اثریا» به سوی شمال فرودگاه تی ۴ و ارتفاعات راهبردی «الشاعر» پیشروی کنند تا حلقه محاصره تروریست های داعش در جنوب شرق استان حماه تکمیل شود. اگر نیروهای جبهه مقاومت خود را به ارتفاعات الشاعر برسانند، تروریست ها همزمان در منطقه عقیربات محاصره می شوند.

آخرین تحولات میدانی

آخرین خبرها از عملیات در محور نخست هم حاکیست، پس از درگیری های چند ساعته، تروریست های داعش مجبور شدند از ارتفاعات راهبردی « الدیب تباره و الهوائیات» عقب نشینی کنند. نیروهای سوری و مقاومت همچنین توانستند بخش هایی از حومه منطقه مهم « المکسر» را در شمال شرق شهر سلمیه از وجود تروریست ها پاکسازی کنند.

**برای مشاهده جزییات بیشتر و اندازه اصلی، روی نقشه کلیک کنید**

پاکسازی مناطق مهمی از جمله « حسو العلباوی، ام توینه، صلبا، قلیب الثور و ابوحنایا» در حومه شرقی شهر سلمیه هم در دستور کار قرار دارد. مواضع نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت در مناطق « شهد ۹، شهد ۱۰، نزار ۳، نزار ۴، نزار ۵، نزار ۶ ، نزار ۷ و ۸» به طور کامل تثبیت شده است.

از محور جنوبی منطقه راهبردی اثریا هم خبر می رسد، نیروهای جبهه مقاومت عملیات دیگری را علیه تروریست های داعش شروع کردند و پس از درگیری های ۴ ساعته توانستند ارتفاع راهبردی « ۲۳» را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند. عملیات برای پیشروی در حومه منطقه راهبردی «مکسر جنوبی» ادامه دارد. تاکنون شهرک های مکسر، مکسر شمالی، رسم التینه و ارتفاع الهوائیات در این محور پاکسازی شده اند.

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false