×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تدریس سخنرانی‌های نصرالله در دانشگاه اسرائیل

سخنرانی‌های سید حسن نصرالله به عنوان نخستین رهبر عرب که نیروگاه دیمونا را مورد تهدید قرار داد، در دانشگاه تل آویو تدریس می‌شود.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از روزنامه رای الیوم، سخنرانی های  سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به عنوان نخستین رهبر عرب که نیروگاه دیمونا را مورد تهدید قرار داد، در دانشگاه تل آویو تدریس می شود.

تاثیرگذاری نصرالله بر محافل سیاسی و امنیتی اسرائیل

در دانشکده «آموزش سخنوری در حضور جمع» واقع در تل آویو، سخنرانی های دبیر کل حزب الله لبنان مبنی بر اینکه پایه و اساس اسرائیل سست تر از تار عنکبوت است، در برنامه درس فن سخنوری و فصاحت بیان گنجانده شده است که این بیانگر میزان تاثیرگذاری سید حسن نصرالله بر اسرائیلی ها و نیز مراجع تصمیم گیر این رژیم در دو سطح سیاسی و امنیتی است.

به گفته یکی از مسئولان این دانشکده، نصرالله اولین رهبر عربی است که اسرائیل را به حمله به نیروگاههای اتمی دیمونا تهدید کرد.

دفاع از مردم در برابر جنگ تبلیغاتی

در همین ارتباط «ینیف لیویتان» پژوهشگر و کارشناس جنگ روانی در اسرائیل گفت، یکی از مهم ترین عبرت ها و نتیجه گیری ها در مبحث تبلیغات در طول تاریخ این است که یک کشور مجبور شود در برابر تبلیغات دشمن به ویژه در زمان جنگ از مردم خود دفاع کند.

پخش زنده سخنرانی‌های نصرالله از تلویزیون اسرائیل

وی یادآورشد، پخش مستقیم و زنده  سخنرانی های سید حسن نصرالله از تلویزیون اسرائیل در جریان جنگ دوم لبنان در تابستان ۲۰۰۶ شامل پیام های بسیار خطرناکی بود زیرا پخش تلویزیونی این سخنرانی ها موجب شد بینندگان اسرائیلی بدون قطع بخش هایی از سخنرانی که در آن نصرالله بر به وحشت انداختن اسرائیلی ها تعمد داشت، آن را بشنوند.

پیروزی نصرالله در جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای با اسرائیل

این کارشناس اسرائیلی در چارچوب تحلیل سخنرانی های سید حسن نصرالله اعتراف کرد، در جریان جنگ دوم لبنان، دبیر کل حزب الله توانست در جنگ تبلیغاتی و رسانه ای پیروزی را از آن خود کند زیرا در سخنرانی خود به موضوع حمله به قایق اسرائیلی اشاره کرد.

در آن زمان به دلیل پخش مستقیم این سخنرانی امکان حذف این بخش از آن وجود نداشت در نتیجه پیام نصرالله به گوش اسرائیلی ها رسید ومتقاعد شدند، دشمن سرسخت آنان صد در صد صادق و راستگو است و به این ترتیب اعتبار نصرالله در بین اسرائیلی ها افزایش پیدا کرد به ویژه اینکه همزمان با سخنرانی وی تصاویری از حمله موشکی دقیق مقاومت به قایق اسرائیلی و کشته شدن شش سرباز اسرائیلی سرنشین آن پخش شد.

منبع: تسنیم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false