×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تأمین امنیت کامل جاده «الرصافه ــ اثریا»/هلاکت ده‌ها داعشی و انهدام انبارهای مهمات و ۱۰۰ خودرو

منابع سوری از تأمین امنیت کامل جاده الرصافه به اثریا و هلاکت ده‌ها تروریست داعشی و انهدام بیش از ۱۰۰ خودرو و انبارهای مهمات و سلاح آنها در جریان درگیری‌های شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش اخبار جهادی ، نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروهای همپیمان، تپه «هویمل» در شرق تپه «دکوه» در حومه شرقی دمشق را پس از درگیری با تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

در جبهه شرق پایتخت هم، جنگنده‌های ارتش از صبح امروز مواضع تروریست‌های جبهه النصره در جوبر و عین ترما را به‌شدت بمباران می‌کنند و خبرهایی از آزادسازی نقاط جدید در این محور حکایت می‌کند.

از حومه شرقی حمص هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش و همپیمانان آنها به عملیات نظامی خود در اطراف منطقه «الضلیعیات» ادامه می‌دهند و توانستند چندین نقطه و تپه مشرف به منطقه «حمیمه» در جنوب شرقی شهر تدمر را پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعشی آزاد کنند.

در شمال سوریه هم نیروهای ارتش دو مکان استراتژیک در محور الشیخ هلال در حومه  السلمیه در شرق حماه را پس از بیرون راندن تروریست‌های داعشی آزاد کردند و درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

در همین چارچوب یک منبع رسمی از سیطره ارتش بر منطقه‌ای که از «الرصافه» در حومه جنوبی الرقه تا شهرک «اثریا» در حومه شرقی حماه امتداد دارد پس از آزادسازی ۱۳ روستا و مزرعه و تعدادی از ارتفاعات و جداسازی شهرک‌ها و روستاها در محور اثریا به الرصافه خبر داد، نیروهای ارتش برای ورود به حومه جنوب شرقی حلب پس از فرار تروریست‌ها آماده می‌شوند.

به‌گفته این منبع، این درگیری‌ها به هلاکت ده‌ها تروریست داعشی و  انهدام بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو آنها و انبارهای مهمات و مقادیری سلاح منجر شده است.

مهمترین تروریست‌هایی که در درگیری با ارتش سوریه به هلاکت رسیده‌اند:

ابوآدم الشیشانی موسوم به امیر داعش

عبدالرئوف سلمان سعودی‌الاصل

ابوجابر السبعاوی فرمانده گردان انتحاری‌ها، عراقی‌الاصل

ابوخباب ظاهر العلیوی فرمانده گروه موسوم به حراس الثغور (نگهبانان مرزها) عراقی‌الاصل

ابوترکی البنسلیان از سرکردگان داعش،  تونسی‌الاصل

ابوبثینه الشیشانی چچنی‌الاصل.

در شرق سوریه هم جنگنده‌های آمریکایی در راستای نابودی زیرساخت‌ها و منابع طبیعی و ثروت‌های سوریه، میدان نفتی الورد در حومه دیرالزور به‌عنوان بزرگترین میدان نفتی را منهدم کردند.

خبر دیگر اینکه ارتش ترکیه نیرو و تجهیزات جدید به نوار مرزی مقابل منطقه عفرین در حومه شمالی حلب ارسال کرد، توپخانه ارتش ترکیه هم مواضع گروه‌های کُردی در این منطقه را گلوله‌باران کرده است. منابع رسانه‌ای ترکیه‌ای هم از آماده شدن ترکیه برای آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه با عنوان شمشیر فرات با شرکت هفت هزار فرد مسلح خبر داده‌اند.

انتهای پیام/*

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false