پیشروی “بدر” در شرق سوریه؛ نیروهای آمریکایی کجا رفتند؟

نیروهای «بدر» اعلام کردند که با همراهی ارتش سوریه توانسته اند به سوی گذرگاه التنف پیشروی کنند. نیروهای «بدر» اعلام کردند که با همراهی ارتش سوریه توانسته اند به سوی گذرگاه التنف پیشروی کنند. این پیشروی در شرایطی انجام می شود که بیشتر نیروهای آمریکایی و انگلیسی که از نیروهای موسوم به «شیران شرق» و […]

نیروهای «بدر» اعلام کردند که با همراهی ارتش سوریه توانسته اند به سوی گذرگاه التنف پیشروی کنند.
نیروهای «بدر» اعلام کردند که با همراهی ارتش سوریه توانسته اند به سوی گذرگاه التنف پیشروی کنند. این پیشروی در شرایطی انجام می شود که بیشتر نیروهای آمریکایی و انگلیسی که از نیروهای موسوم به «شیران شرق» و «ارتش انقلاب» حمایت می کنند، از پایگاه های نظامی خود عقب نشینی کرده اند.

بنا بر اعلام ستاد نیروهای «بدر»، نیروهای آمریکایی با رها کردن پایگاه های خود – که متشکل از چندین کانکس بود – از طریق گذرگاه التنف وارد خاک عراق شده اند. نیروهای انگلیسی نیز به سوی خاک اردن عقب نشینی کرده اند.

اظهارات نیروهای بدر در شرایطی مطرح می شود که چندی پیش واشنگتن اعلام کرد کاروانی از نیروهای هم پیمان ارتش سوریه را که قصد داشتند ارتش را برای حمله به محور التنف یاری دهند، هدف قرار داده است.

گذرگاه مرزی التنف مهم ترین گذرگاه میان سوریه و عراق است. گروه های مسلح، بهار گذشته، پس از خارج کردن این گذرگاه از کنترل داعش، آن را به دست گرفتند.

منبع:العالم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید