×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ادامه پیشروی ارتش سوریه و متحدانش در حومه حمص

به گزارش اخبار جهادی ارتش سوریه و متحدان آن در ادامه پیشروی در حومه حمص، مناطق العلیانه و تپه راهبردی الطفحه را تحت سیطره کامل خود در آوردند و خسارات و تلفات سنگینی به تروریست ها وارد کردند.

به گزارش تلویزیون العالم، ارتش سوریه و متحدان آن منطقه العلیانه در جنوب خنیفیس در حومه جنوب شرقی حمص را پس از درگیری های شدید با گروه تکفیری صهیونیستی داعش تحت سیطره کامل خود در آورند.
نیروهای ارتش سوریه همچنین تپه راهبردی الطفحه را در شمال فرودگاه التیفور تحت سیطره کامل خود در آوردند. در این عملیات شماری از تروریست ها به هلاکت رسیدند و تجهیزات و مهمات آنها نیز منهدم شد.
نیروهای واحد مهندسی ارتش سوریه نیز بمب ها و مین هایی را که گروه های تروریستی در منطقه کار گذاشته بودند خنثی کردند.
سعدالله خلیل گزارشگر العالم با اشاره به سیطره کامل ارتش سوریه بر منطقه العلیانه در ادامه پیشروی در حومه حمص، تاکید کرد در این عملیات خسارات و تلفات سنگینی به تروریست ها وارد شد و دهها تن از آنها کشته و زخمی شدند.
یکی از فرماندهان نیروهای ارتش سوریه گفت: در دو روز گذشته توانستیم موفقیت های زیادی در جنوب شرقی حمص در برابر تروریست های داعش به دست بیاوریم. عملیات در این منطقه از شب ۲۴ همین ماه آغاز شد و در روز اول منطقه ای به وسعت تقریبا ۲۵ کیلومتر مربع را آزاد کردیم. عملیات برای آزادی همه مناطق سوریه ادامه دارد.
در ادامه گزارش با اشاره به حملات هوایی شدید ارتش های سوریه و روسیه و سیطره بر سلسله کوه های شومریه گفت: این حملات و پیشروی ها به ارتش سوریه امکان داد تپه راهبردی الطفحه را در شمال فرودگاه التیفور تحت سیطره خود در آورد و دو دستگاه خودروی تروریست ها را منهدم کند.
یکی از نیروهای ارتش سوریه گفت: سیطره بر این منطقه برای افزایش سیطره بر منطقه التیفور بسیار مهم است. امروز پیشروی های زیادی داشتیم و قدرت دید ما را برای پیشروی افزایش داد به گونه ای که اکنون بر بیشتر مناطق اشراف داریم و می توانیم آنها را هدف گلوله باران قرار دهیم.
گزارشگر ادامه داد: سیطره ارتش سوریه و متحدان آن بر منطقه الخنیفیس و الصوانه پیشرفت مهمی برای پایان دادن به حضور تروریست ها در صحرای سوریه به شمار می رود.
منبع:صداوسیما

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false