×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آغاز فرار “داعش” از آخرین مواضع خود در حلب

ارتش سوریه پس از تصرف تعدادی روستای جدید در حومه حلب به پیشروی خود به سمت شهر “مسکنه”، آخرین و بزرگترین پایگاه گروه تروریستی داعش در حومه شرقی حلب ادامه می دهند.
 به گزارش خبرگزاری “اوقات الشام”، ارتش سوریه و هم پیمانانش، با تصرف روستاهای “الجعابات”، “مزرعه الرابعه”، “الفرعیه”، “السکریه”، “البوعاجوز” و برخی ارتفاعات نزدیک به حومه “مسکنه”، به مبادی ورودی این شهر رسیده اند.
نیروهای سوری قبل از آغاز پیشروی، با حمله شدید به مواضع گروه تروریستی داعش در اطراف “مسکنه”، تروریست ها را وادار به عقب نشینی از چند موضع استراتژیک خود در حومه این شهر کرده و خود به فاصله سه کیلومتری از مبادی ورودی شهر رسیده اند.
ارتش سوریه همزمان با ادامه درگیری با گروه تروریستی داعش، مواضع این گروه را زیر آتش دقیق توپخانه گرفتند؛ نیروی هوایی نیز مناطق تحت اشغال داعش را زیر آتش دقیق گرفته است؛ همچنین اطلاعاتی از فرار شمار زیادی از عناصر داعش از این شهر به دست آمده است.
چند روز پیش ارتش سوریه ۵ روستای جدید به نام های “الشمریه”، “البطوشیه”، “الصالحیه”، “جباب مسعود کبیر” و “جباب مسعود صغیر” را آزاد کردند. ارتش به تازگی نیز روستاهای “الکناویه”، “رسم الحمام”، “المرزن”، “الجمیله” و محسنه و نیز ایستگاه پنجم از تأسیسات “ابقار مسکنه” واقع در اطراف شهر را به تصرف خود درآورده است.
به این ترتیب چیزی به تصرف شهر مسکنه توسط ارتش سوریه نمانده است، این شهر اکنون در تیررس ارتش قرار گرفته است و ارتش پیوسته در حال نزدیک تر شدن به این شهر است.
در اوایل سال جاری ارتش سوریه شهرک “دیر حافر” در حومه شرقی حلب را آزاد کرد. همچنین چند روز قبل نیز فروردگاه نظامی الجراح در حومه این استان را آزاد کرد.
منبع:العالم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false