سرکوب مردم منطقه الدراز با سلاح شوزن + تصاویر

گلوله‌های ساچمه‌ای پخش شونده موسوم به “شوزن” یکی از سلاح‌هایی است که نیروهای امنیتی آل خلیفه در حمله به منطقه الدراز و سرکوب مردم استفاده کردند. این درحالی است که استفاده از چنین سلاح‌هایی طبق قوانین بین المللی ممنوع است. فعالان بحرینی تصاویری از آثار بجامانده استفاده این سلاح بر روی بدن مردم الدراز منتشر […]

گلوله‌های ساچمه‌ای پخش شونده موسوم به “شوزن” یکی از سلاح‌هایی است که نیروهای امنیتی آل خلیفه در حمله به منطقه الدراز و سرکوب مردم استفاده کردند.

این درحالی است که استفاده از چنین سلاح‌هایی طبق قوانین بین المللی ممنوع است.

فعالان بحرینی تصاویری از آثار بجامانده استفاده این سلاح بر روی بدن مردم الدراز منتشر کرده‌اند.

نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه روز سه شنبه با حمله به طرفداران شیخ عیسی قاسم در منطقه الدراز دستکم شش نفر را شهید و بیش از ۲۰۰ تن را زخمی کردند که حال ۸ نفر آنها وخیم گزارش شده و ۲۸۶ نفر دیگر نیز از سوی ماموران رژیم آل خلیفه دستگیر شدند.

اهالی منطقه الدراز با ارسال پیام فوری از اینکه این منطقه به پادگان نظامی تبدیل شده، نسبت به جان شیخ عیسی قاسم ابراز نگرانی کردند.

مرکز حقوق بشر بحرین روز جمعه ضمن انتقاد شدید از اقدامات ضدحقوق بشری رژیم آل خلیفه، خواستار پایان محاصره منطقه الدراز از سوی نیروهای امنیتی آل خلیفه شد.

این مرکز حقوق بشری در ادامه با تاکید بر اینکه محاصره الدراز به هیچ وجه پذیرفتنی نیست، تصریح کرد:‌ رژیم آل خلیفه باید محاصره این منطقه را پایان دهد.

مرکز حقوق بشر بحرین پیشتر تاکید کرده بود: دولت بحرین باید دستورات روشنی برای عقب نشینی نیروهای امنیتی از این منطقه و توقف آسیب رساندن به شهروندان صادر کند.

منبع:ابنا

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید