×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
دستاورد مهم عملیات «الفجر الکبری»؛ ریف جنوبی حمص سوریه کاملا آزاد شد

ارتش سوریه از چند روز گذشته با آغاز عملیات موسوم به الفجر الکبری که روز گذشته نام و اهداف آن علنی شد، موفق شده است ریف جنوبی استان حمص را از تروریستها پس بگیرد.

به گزارش اخبار جهادی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت از چند روز گذشته عملیاتی را در ریف حمص آغاز کردند که روز گذشته گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی اعلام کرد که این عملیات «الفجر الکبری» نام دارد.

در واقع نیروهای مقاومت اعلام کردند که هدف از این عملیات تسلط بر صحرای شرقی در سوریه و بیرون راندن داعش از این منطقه است.

به گزارش الاعلام الحربی، این عملیات در نوع خود بزرگترین عملیات علیه داعش از سال ۲۰۱۱ است و ارتش سوریه و همپیمانانش موفق شده اند توانمندیهای دفاعی و هجومی داعش را در مرکز و جنوب شرق سوریه از بین ببرند.

ارتش سوریه پس از آزادسازی روستای «خنیفیس و البصری» و تسلط بر سلسله جبال جنوبی شهر «القرتین» با نیروهای همپیمان خود از جنوب (ریف شرقی دمشق) و از شمال (ریف شرقی حمص) به هم رسیده اند.

 

 

بنا بر این گزارش، ارتش سوریه در محور عملیات تدمر در ریف شرقی و جنوبی حمص موفق شده است ریف جنوبی حمص را به صورت کامل آزاد کند. این مسئله پس از آن رخ داد که نیروهایی که از سمت «البصیره» در ریف حمص پیشروی کرده بودند با نیروهایی که از سمت السبع بیار پیشروی کردند، تلاقی پیدا کردند.

در واقع با این عملیات، ارتش سوریه پس از تماس با منطقه سبع بیار موفق شده است ۵ هزار کیلومتر مربع را آزاد کند.

نیروهای سوری همچنین موفق شدند منطقه قلمون شرقی را جدا کنند؛ منطقه ای که در آن تروریستهای وابسته به نیروهای «احمد العبدو» و گروه «جیش الاسلام» و سایر گروههای تروریستی حضور دارند.

با این پیشروی، ارتش سوریه آمال و آرزوی تروریستهای حاضر در قلمون شرقی برای وصل کردن بادیه الشام و بادیه حمص به منطقه قلمون شرقی را از بین برد و خطر داعش را از فرودگاه «السین» دفع کرد.

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false