نیروهای امنیتی روسیه یک گروه تروریستی مرتبط با داعش را دستگیر کردند

نیروهای امنیتی روسیه یک گروه تروریستی مرتبط با داعش را که قصد بمبگذاری در زیرساخت حمل و نقل مسکو را داشتند، دستگیر کردند. به گزارش اخبار جهادی ،سرویس امنیت فدرال روسیه یک گروه تروریستی مرتبط با داعش را دستگیر کرده که حملاتی تروریستی را در زیرساخت حمل و نقل مسکو برنامه ریزی کرده بودند. بنا […]

نیروهای امنیتی روسیه یک گروه تروریستی مرتبط با داعش را که قصد بمبگذاری در زیرساخت حمل و نقل مسکو را داشتند، دستگیر کردند.

به گزارش اخبار جهادی ،سرویس امنیت فدرال روسیه یک گروه تروریستی مرتبط با داعش را دستگیر کرده که حملاتی تروریستی را در زیرساخت حمل و نقل مسکو برنامه ریزی کرده بودند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین اعلام کرده که افراد بازداشت شده شهروندان روسیه و برخی کشورهای آسیای میانه بوده‌اند.

در بیانیه‌ای که این سازمان منتشر کرده آمده است: «سرویس امنیت فدرال روسیه در تاریخ ۲۵ ماه می ۲۰۱۷، چهار عضو یک گروه تروریستی شامل شهروندان روسیه و برخی کشورهای منطقه آسیای میانه را دستگیر کرده است. این افراد در حال تدارک حملاتی تروریستی با استفاده از بمب دست‌ساز در زیرساخت حمل و نقل مسکو بودند.»

بنا به اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه، این گروه تحت رهبری گروه تروریستی داعش است.

بر اساس این گزارش، افراد بازداشت‌شده ظاهرا برنامه ریزی کرده بودند که به سوریه بروند تا پس از انجام یک حمله تروریستی در روسیه، در کنار داعش در سوریه بجنگند.

بنا بر اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه، حین عملیات دستگیری این تروریست‌ها، یک لابراتوار ساخت بمب و مواد منفجره آماده برای استفاده کشف شده است.

در این عملیات مقادیر زیادی مهمات، اسلحه گرم و نارنجک نیز ضبط شده است. علاوه براین، تعداد بسیاری ویدئو و متون القاکننده افراط گرایی و افکار تروریستی نیز در محل اختفای این تروریست‌ها پیدا شده است.

 منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید