×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
الطبقه سوریه آزادسازی کامل شد

سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک از آزاد سازی کامل شهر الطبقه از لوث داعش خبر داد.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از العربیه؛ طلال سلو سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک از تسلط کامل بر شهر الطبقه خبر داد.
وی تاکید کرد که این نیرو‌ها این شهر را به طور کامل از لوث داعش آزاد کرده اند.
 نیروهای سوریه دموکراتیک قبلا بر بیش از ۹۰ درصد از شهر مسلط شده بودند.
عبدالقادر هفیدلی از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک از آزاد سازی نود درصد این شهر خبر داده و اعلام کرده بود که داعش متحمل تلفات و خسارات سنگینی شده است.
این در حالی است که قبلا رامی عبدالرحمن مدیر مرکز موسوم به حقوق بشر سوریه گفته بود: فقط دو محله تحت اشغال داعش است و آن محله‌های الوحده و الحریه است که به کوی اول و دوم معروف هستند و مجاور سد فرات بزرگترین شهر سوریه هستند.
نیروهای سوریه دموکراتیک روز گذشته بر بخش قدیمی شهر الطبقه به طور کامل مسلط شده بودند و داعشی‌ها به سوی المدینه الجدیده که به الثوره نیز معروف است و متشکل از سه محله اصلی الوحده، الحریه و الاشتراکیه است (به ترتیب کوی اول، دوم و سوم)، فرار کرده اند.
رامی عبدالرحمن اعلام کرده بود که داعشی‌ها امروز از الاشتراکیه یا کوی سوم فرار کرده اند و درگیری‌های کنونی در کوی‌ها اول و دوم است و به موازات آن حملات هوایی سنگین ائتلاف بین المللی وجود دارد.
وی از تسلط نیروهای سوریه دموکراتیک بر ۸۰ درصد از شهر الطبقه یکی از مهمترین مراکز داعش و مقر برجسته‌ترین سرکرده‌های آن خبر داده بود.
شایان ذکر است که شهر الطبقه در سال ۲۰۱۴ به اشغال داعش درآمد و در کرانه جنوبی رود فرات و ۵۰ کیلومتری غرب شهر الرقه واقع شده است و تسلط بر آن و سد فرات که در مجاورت آن قرار دارد زمینه را برای پیشروی نیروهای سوریه دموکراتیک به سوی شهر الرقه از جنوب و فشردن گلوی داعشی‌ها هموار می‌کند.
منبع:مهر

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false