×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
خیز ارتش سوریه برای آزادسازی مثلث تروریست‌ها در ریف حماه

پیشروی ارتش سوریه در شمال حماه، مناطق ثقل نفوذ تروریستها را در مثلث «مورک، اللطامنه و کفر زیتا» تهدید میکند و زمینه را برای آغاز عملیات به سوی ادلب فراهم خواهد کرد.

به گزارش اخبار جهادی رخدادهای میدانی نشان میدهد که ارتش سوریه فقط به دور کردن خطر از مواضع اصلی خود در شمال شهر «حماه و محرده» اکتفا نخواهد کرد و قصد دارد حلقه امنیت را به سوی مناطق اصلی گسترش دهد که نقطه شروع حملات مکرر تروریستها در این محور است.

پیشروی اخیر ارتش در شهرک «حلفایا» و آزادسازی آن، به نیروهای سوری این امکان را داد که به حرکت خود به سمت شمال ادامه دهند و شهرکهای «المصاصنه، زور الحیصه و زور الطیبه» در شمال شرق حلفایا را آزاد کنند.

اگر ارتش سوریه با همین روند به پیشروی در شمال حماه ادامه دهد، بزودی به شهرک «اللطامنه» خواهد رسید که به همراه «مورک و کفر زیتا» مثلث قدرت تروریستها در ریف حماه را تشکیل میدهد و خط دفاعی نخست از «خان شیخون»-دروازه جنوبی استان ادلب-است.

به گزارش روزنامه الاخبار، انتظار میرود که در مدت کوتاهی، تروریستها سیستمهای دفاعی خود را در این سه شهرک تقویت کرده تا بتوانند در برابر نیروهای سوری مقاومت کنند؛ زیرا شکست در این مناطق از نظر نظامی بسیار هزینه بر است و به حضور گروههای تروریستی در مهمترین بخش ریف حماه پایان خواهد داد.

روز گذشته نیز، حملات هوایی و توپخانه ای ارتش سوریه بر اللطامنه، «معرکبه، لحایا و الزلاقیات» متمرکز بود. با وجود اهمیت این مناطق و نزدیکی آن به شهر محرده، ولی پیشروی ارتش در این مناطق ناچیز بوده است.

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false