×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۳۶ موشک “تام هاوک” آمریکا را روسیه سرنگون کرد

روزنامه روسی ” نزاویسیمایا گازتا” نوشت که جنگنده‌های روس ۳۶ موشک از مجموع ۵۸ موشک “تام هاوک” آمریکاییِ شلیک شدهِ به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را سرنگون کرده‌اند.

 به گزارش اخبار جهادی به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که ۵۹۹ فروند موشک از نوع تام هاوک را بامداد جمعه گذشته به سمت پایگاه هوایی الشعیرات سوریه در شهر حمص در مرکز سوریه شلیک کرده که ۵۸ موشک به هدف رسیده است.

اما براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، فقط ۲۳ موشک آمریکایی به پایگاه الشعیرات رسید و این سوال برای خبرگزاری ها و رسانه های جهان ایجاد شد که برای ۳۶ موشک دیگر که به هدف مورد نظر نرسیده، چه اتفاقی افتاده است. پاسخ روزنامه روسی “نزاویسیمایا گازتا” این بود که این موشک های آمریکایی که به پایگاه الشعیرات نرسیده، سرنگون شده است.

برپایه این گزارش، بعید است که موشک های سامانه های دفاع هوایی “اس – ۴۰۰” یا “اس – ۳۰۰” که از پایگاه حمیمیم و بندر طرطوس در سوریه محافظت می کنند، موشک های آمریکایی را سرنگون کرده باشند زیرا موشک های تام هاوک در مسافت دور از محل استقرار موشک های ضد موشک “اس – ۴۰۰” و “اس – ۳۰۰” به سمت هدف خود حرکت کرده اند.

براساس این گزارش، امکان سپردن ماموریت مقابله با موشک های آمریکایی مهاجم به پرسنل سامانه های “اس -۳۰۰” و “اس ۴۰۰” نبوده؛ درحالی که می توان این ماموریت را به جنگنده های “سوخوی ۳۵” و “سوخوی ۳۰ اس ام” سپرد که می  توانند موشک های تام هاوک را با شلیک موشک های هوا به هوا و گلوله های توپ سرنگون کنند و همچنین می توانند چاشنی آن را با ارسال پارازیت از کار بیاندازند.

به نوشته روزنامه نزاویسیمایا گازتا، قرار بود که آمریکایی ها به شلیک ۳۶ موشک از ناوشک “روس” اکتفا کنند اما این موشک ها از سوی جنگنده های روسیه سرنگون شد لذا آمریکایی ها مجبور شدند که موشک های ناوشکن “پوتر” را – زمانی که جنگنده های روس به پایگاه خود باز می گشتند – شلیک کنند.

منبع:تسنیم

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false