×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ادعای معارضان سوریه درباره حادثه شیمیایی خان شیخون ساختگی است /فیلم امداد «کلاه‌سفیدها» در حادثه شیمیایی سوریه ساختگی است

سازمان حقوق بشری پزشکان سوئدی فاش کرد عناصر گروه موسوم به «کلاه سفیدها» برای گرفتن عکس‌های تاثیرگذار در خصوص ماجرای شیمیایی در سوریه، کودکان را کشته و از آنها تصویر گرفته‌اند.

به گزارش اخبار جهادی وبگاه خبری آمریکایی «وترنز تودی» (Veterans Today) گزارش داد که آنچه معارضان سوریه درباره حادثه شیمیایی خان شیخون ادعا می‌کنند، ساختگی و با هدف تبلیغات علیه دولت سوریه است.

طبق گزارش این سایت آمریکایی، سازمان حقوق بشری پزشکان سوئدی «SWEDRHR» فاش کرد که پس از بررسی‌های دقیق در خصوص تصاویر کودکانِ کشته شده بر اثر استنشاق شیمیایی، مشخص شد، کلاه سفیدها که خود را ناجی کودکان سوری می‌خوانند، با آمپول‌های دارای سوزنِ بلند، به تزریق آدرنالین به ناحیه قلب در سینه کودکان اقدام می‌کنند، این در حالی است که کمک‌های اولیه به قربانیان شیمیایی به این صورت نیست.

از آن گذشته، در تصاویر منتشر شده از کلاه سفیدهایی که خود را در حال نجات کودکان نشان می‌دهند، این افراد، تهِ سرنگ‌های امداد به کودکان را فشار نمی‌دهند و این نشان می‌دهد که داروی ضد شیمیایی به کودکان تزریق نشده است.

پزشکان سوئدی فاش کردند که کلاه سفیدها، به کودکان، مواد بیهوش کننده معمولی تزریق می‌کنند و کودکان بر اثر دُزِ بالای مخدر، درحال احتضار دیده می‌شود و این در حالی است که در تصویر، هیچ یک از نشانه‌های مسمومیت با گاز شیمیایی مشاهده نمی‌شود. بنابراین، این ماجرا چیزی جز عملیات کشتار (عامدانه) نبود که به عنوان عملیات نجات نشان داده شد.

علاوه بر آن، رسانه های غربی، صحبت‌های کلاه سفیدها در فیلم را درست ترجمه نکرده‌اند.

یکی از کلاه سفیدها از دیگری می پرسد: «قبل از فیلم برداری، بچه را در چه حالتی قرار دهم؟» در واقع هیچ کس در این فیلم، حرفی از عملیات نجات کودک نمی‌زند.

گروه موسوم به کلاه سفیدها، چهار سال پیش، تشکیل شد تا خود را به عنوان سازمانی بی طرف که تنها در زمینۀ نجات قربانیان جنگ در سوریه فعالیت می کند، نشان دهد. اما فاش شدن دروغ های این سازمان در چندین ماجرا، ثابت کرد که کشورهای غربی، از این سازمان برای صحنه پردازی جنایت هایی ضد سوریه و روسیه استفاده می‌کنند تا حملات خود به سوریه را توجیه کنند.

ویدیوها و اخبار دروغ منتشر شده از سوی گروه‌های مورد حمایت غرب و به ویژه آمریکا درباره ماجرای خان شیخون، بهانه اصلی آمریکا را برای حمله دیروز به پایگاه الشعیرات سوریه فراهم کرد.

پیش‌تر «عبدالقادر عزوز» مشاور نخست‌وزیری سوریه تأکید کرده بود، اسناد و مدارکی که دولت سوریه به سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی ارائه کرده، دست داشتن گروه‌های مسلح و کشورهای منطقه‌ای حامی آنها را در حادثه شیمیایی خان شیخون در حومه ادلب مورد تأکید قرار می‌دهد.

منبع:فارس

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false