×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اتحاد ۱۲ گروه تروریستی در شمال سوریه

۱۲ گروه تروریستی معارض اعلام کردند که یک اتاق عملیات مشترک در شمال سوریه تشکیل داده‌اند تا با ارتش سوریه و داعش بجنگند.

به گزارش اخبار جهادی گروههای تروریستی حاضر در شمال سوریه بار دیگر برای نزدیک کردن دیدگاههای خود با یکدیگر اعلام اتحاد کردند.

منابع خبری وابسته به معارضان اعلام کردند که یک اتاق عملیات مشترک متشکل از ۱۲ گروه مسلح تشکیل شده که هدف آن درگیری با ارتش سوریه و گروه تروریستی داعش است.

«محمود المحمود» سخنگوی رسمی گروه تروریستی «جیش العزه» اعلام کرد که هدف این اتاق عملیات مبارزه با ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن  به همراه داعش و همچنین اتحاد در جبهه های مختلف درگیری در شمال سوریه است.

وبگاه خبری «آرا» به نقل از منابعی در استان ادلب که آنان را آگاه می‌نامد، گزارش داد که در این اتاق عملیات بزرگترین گروههای تروریستی معارض از جمله «الجبهه الشامیه، فیلق الشام، أحرار الشام، جیش المجاهدین، گروه فاستقم کما أمرت، جیش العزه، جیش النصر و جیش إدلب الحر» حضور خواهند داشت.

فرماندهی این اتاق عملیات بر عهده افسران جدا شده از گروه‌های تروریستی مختلف است و فرمانده کل آن نیز یکی از افسران نظامی فیلق الشام خواهد بود.

به گزارش این وبگاه، آمریکا و ترکیه به گروههای معارض در شمال سوریه برای متحد شدن اعمال فشار کرده‌اند تا بتوانند استان ادلب را اشغال کنند.

با وجود اینکه عملیات موسوم به «سپر فرات» با حمایت ترکیه و آمریکا پایان یافته است، اما آنکارا با عناوین مختلف به عملیاتهای خود ادامه می‌دهد؛ مسئله‌ای که دمشق بارها از آن تحت عنوان نقض حاکمیت یاد کرده است.

در دی ماه سال گذشته نیز ۱۰ گروه مسلح حاضر در شمال سوریه طرحی را برای هماهنگی میان «تشکلات نظامی و هیئهای سیاسی، شرعی و مدنی» امضا کرده و با یکدیگر متحد شدند.

منبع:فارس

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false