×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

یک کارشناس مسائل نظامی و امنیتی اسرائیلی با اشاره به سقوط یک جنگنده اسرائیل توسط پدافند هوایی سوریه، آن را هشداری شوم برای اسرائیل برشمرد.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از پایگاه خبری العهد،  رون بن یشای کارشناس مسائل نظامی و امنیتی پایگاه یدیعوت آحارانوت اسرائیل، معتقد است بشار اسد که در پی حمایت روسیه احساس اعتماد به نفس دارد، برای نخستین بار موشک های اس. ای-۵ یا اس ۲۰۰ را به سمت جنگنده های اسرائیل که به گفته وی در صدد حمله به سلاح های «راهبردی» حزب الله بودند، هدف قرار دادند.

بن یشای افزود، در شمال سوریه در نزدیک السفیره واقع در جنوب شرق حلب، کارخانه  SERCواقع است که تولید کننده موشک های اسکود دی، با بُرد ۷۰۰ کیلومتر است.

وی یادآور شد، احتمالا هدف اسرائیل از این حمله، هدف قرار دادن موشک های دور بُرد بود و واکنش سوریه هنگامی رخ داد که هواپیماهای اسرائیلی هنوز در خاک سوریه نبودند اما برای نخستین بار توسط موشک های اس .ای ۵ هدف قرار گرفتند.

این کارشناس اسرائیلی توضیح داد: این نوع موشک ها ساخت روسیه است که اخیرا نوع جدید آن در اختیار سوریه قرار داده شده است و از ویژگی های آن قابلیت پرواز در مسافت های چند صد کیلومتری است اما مانند اس ۴۰۰ و یا اس ۳۰۰ موشک های جدیدی به شمار نمی آیند.

بن یشای درمورد حادثه سرنگونی جنگنده اسرائیلی گفت: موشک های اس .ای -۵ به مثابه تغییر در سیاست های نظام حاکم سوریه است و اکنون بشار اسد به دلیل حضور ارتش روسیه و پیروزی در حلب و نیز سلاح های راهبردی جدید که در اختیارش قرار داده شده است، احساس اعتماد می کند.

چرا سوریه به جنگنده های اسرائیل واکنش نشان داد؟

وی ادامه داد، واکنش سوریه ناشی از اهمیت موضع مورد هدف اسرائیل بود و بشار اسد می داند با توجه به حضور نیروهای روس، اسرائیل واکنش نشان نخواهد داد.

به گفته این کارشناس اسرائیلی، شلیک موشک های سوری آن هم در شرایطی که جنگنده های اسرائیلی هنوز از خاک سوریه دور بودند، هشداری شوم و بیانگر افزایش تنش و قابلیت انفجار آن است و این حادثه می تواند موجب درگیری هایی شود که تا جنگ پیش برود.

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false