×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

رئیس جمهور آمریکا برای تامین هزینه های مبارزه با گروه تروریستی داعش در شش ماه آینده یک بودجه اختیاری دو میلیارد دلاری را خواستار شده و اعلام کرده است در مبارزه با داعش تغییر راهبردی خواهد داد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از منابع آگاه در واشنگتن، دونالد ترامپ در نظر دارد زیرساخت های زندان نظامی گوانتانامو در خاک کوبا را که باراک اوباما به رغم وعده انتخاباتی خود موفق به بستن آن نشد، نوسازی کند.

جان روت معاون وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد احتمال کمی وجود دارد که گوانتانامو در آینده بسته شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا که درباره گوانتانامو دیدگاههای کاملا متفاوتی با سلف خود باراک اوباما دارد، پس از ورود به کاخ سفید ضمن تاکید بر این که با هر گونه انتقال زندانیان گوانتانامو به دیگر کشورها مخالف است  درباره خطر آزادی  این افراد و تکرار جرم آنها که از نظر وی بی نهایت خطرناک هستند، به آمریکایی ها هشدار داد.  زمانی که باراک اوباما در ژانویه سال دو هزار و نه وارد کاخ سفید شد دویست و چهل و دو زندانی در گوانتانامو نگهداری می شدند اما طبق اعلام منابع مستقل ژانویه گذشته شمار زندانیان گوانتانامو  به چهل و پنج نفر رسید.
دو پیشنهاد دونالد ترامپ در زمینه مبارزه با داعش و نوسازی ساختارهای گوانتانامو بخشی از درخواست اعتبار اضافی سی میلیارد دلاری برای سال مالی دو هزار و هفده هستند که آغاز آن به دوره ریاست جمهوری باراک اوباما باز می گردد و سپتامبر آینده به پایان می رسد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، دولت ترامپ قصد دارد با استفاده از این اعتبارات هزینه های مرتبط با مبارزه با گروه داعش را بالا ببرد.
بخشی از این اعتبارات برای تهیه مواد و وسایل انفجاری پیشرفته و همچنین تجهیزات حفاظتی هواپیماهای بدون سرنشین صرف خواهد شد.
پنتاگون اعلام کرد اگر خواسته های دونالد ترامپ در این زمینه به تائید کنگره آمریکا برسد، اعتبارات اختصاص یافته به مبارزه با گروه تروریستی داعش به بالاترین سطح خواهد رسید. جان روت تصریح کرد بدون تردید این بزرگ ترین خواسته ما از کنگره است.

برخی از کارشناسان می گویند بسته بودجه اختیاری دو میلیارد دلاری دولت ترامپ که در آن موارد تخصیص اعتبارات مشخص نشده است، احتمالا با مخالفت هایی در کنگره مواجه خواهد شد چرا کنگره آمریکا از دیرباز بر سر بودجه اختصاص یافته به پنتاگون دغدغه های خاصی دارد و حاضر نیست کنترل هزینه های پنتاگون را از دست بدهد.

منبع:صدا وسیما

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false