×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ارتش سوریه در آستانه پاکسازی کامل استان حلب از داعش

ارتش و نیروهای مسلح سوریه با پیشروی در شرق استان حلب در آستانه پاکسازی کامل این استان از گروه تروریستی داعش قرار گرفتند.

ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز پنجشنبه در ادامه پیشروی ها و درگیری ها با گروه تروریستی داعش در شرق استان حلب، فرودگاه نظامی الجراح(کشیش) را آزاد کردند.
فرودگاه الجراح میان دو شهرک دیرحافر و مسکنه و در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر حلب قراردارد و درچارچوب عملیات اخیرارتش و نیروهای مسلح سوریه در شرق استان حلب آزاد شد.
در فوریه سال ۲۰۱۳ چند گروه تروریستی که بزرگترین آن ها احرارالشام و جیش الاسلام بود در یک هجوم گسترده و محاصره یک ماهه، توانستند فرودگاه الجراح را اشغال کنند.
گروه های تروریستی در این عملیات به سلاح های سبک و سنگین مختلف و چند جنگنده میگ دست یافتند ولی این فرودگاه پس از چندماه به اشغال گروه تروریستی داعش درآمد.
آزادسازی این فرودگاه، ارتش سوریه را در آستانه ورود به دو شهرک مسکنه و دیرحافر در شرق حلب قرارداده است و درصورت آزادسازی این دو شهرک، استان حلب به طور کامل از گروه تروریستی داعش پاکسازی می شود.
ارتش سوریه از اواخر دی ماه عملیات گسترده ای را در شرق استان حلب آغاز کرده و تاکنون ده ها شهرک و روستا را پاکسازی کرده است.
فرماندهی عملیات ارتش سوریه در این محور برعهده سرتیپ سهیل حسن فرمانده نیروهای ویژه ارتش این کشور است که نقش مهمی در آزادسازی محله های شرقی شهر حلب داشت.

منبع:ایرنا

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false