×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

دولت آمریکا در حال بررسی طرحی است که بر اساس آن بیش از ۱۰۰۰ نیروی نظامی ذخیره خود را در کویت مستقر خواهد کرد تا برای مقابله با تروریست‌های داعش در صورت نیاز وارد عمل شوند.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از رویترز، مقام های آمریکایی تاکید کردند که دولت دونالد ترامپ قصد دارد ۱۰۰۰۰ نیروی نظامی ذخیره را در کویت مستقر کند تا برای مقابله با تروریست های داعش در سوریه و عراق وارد عمل شوند.

طرفداران این طرح معتقدند که این اقدام به فرماندهان آمریکایی امکان انعطاف پذیری بیشتری را برای پاسخ دادن به شرایط و چالش های پیش رو در مقابله با تروریست های داعش خواهد داد.

این اقدام می تواند عقب نشینی آشکاری از مواضع دولت اوباما باشد. یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده در این باره گفت: این طرح درباره ایجاد گزینه های مختلف است. استقرار این نیروها غیر از نیروهای نظامی فعلی است که در کویت مستقر هستند.

هنوز معلوم نیست که آیا این طرح با حمایت جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روبرو خواهد شد یا نه. جف دیویس سخنگوی پنتاگون حاضر به اظهارنظر در این باره نشده است.

مقام های آمریکایی تصریح کردند: این تصمیم می تواند بخشی از بازنگری راهبردهای دولت آمریکا در مقابله با تروریست های داعش در عراق و سوریه باشد.

آمریکا هم اکنون ۶ هزار نیرو را برای مقابله با داعش مستقر کرده که نقش آنها بیشتر کمک و مشاوره نظامی است. ترامپ، شکست داعش را یکی از مهمترین اولویت های خود اعلام کرده است.

مقام های آمریکایی اذعان کرده اند که بازنگری در راهبرد واشنگتن می تواند به معنای افزایش تعداد نیروهای نظامی آمریکا در سوریه باشد.

منبع:تسنیم

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false