×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
رهاورد ۳ ماه عملیات شرق استان حلب؛ آزادی ۱۵۱ شهرک +نقشه

سرانجام ارتش سوریه از شرق شهر حلب (مرکز استان)‌ به شهرک مهم «الخفسه» در شرق استان رسید. ارتش و مقاومت موفق شدند در طول عملیات از ژانویه ۲۰۱۶، ۱۵۱ شهرک و روستا را آزاد کنند.

به گزارش اخبار جهادی ، ارتش سوریه پس از آزادی شهر حلب (مرکز استان) در پاییز امسال (۱۳۹۵)، عملیات شرق استان حلب را با هدف پاکسازی شهر راهبردی الباب ادامه داد.

همزمان با پیشروی نیروهای سوری در محور شرقی استان، ارتش ترکیه نیز با ادامه تجاوزگری در شمال سوریه به همراه عناصر تروریستی به یک قدمی شمال و شمال غرب شهر الباب رسید.

در اوج درگیری‌های ارتش سوریه با گروه تروریستی داعش، ارتش ترکیه دروازه جنوبی شهر الباب را به اشغال خود در آورد تا همه تلاش‌ها برای بازپس‌گیری شهر الباب به طور موقت ناکام بماند.

در ادامه نیروهای سوری با میانجیگری دولت روسیه از درگیری با ارتش ترکیه پرهیز کردند اما با تغییر محور عملیات به سوی حومه جنوبی شهر منبج درصدد توقف اشغالگری ارتش ترکیه برآمدند که به بهانه مبارزه با داعش تلاش داشت خود را به شهر منبج و رقه، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش برساند.

در نهایت نیروهای سوری تحت فرماندهی سرهنگ سهیل حسن بودند که خود را به روستاهای حومه جنوبی شهر منبج رساندند و یک خط دفاعی قدرتمند در مقابل ارتش متجاوز ترکیه ایجاد کردند.

در ادامه، ارتش سوریه پیشروی به سوی سایر مناطق اشغالی شرق حلب را در دستور کار قرار داد و بالاخره شب گذشته پس از ۵۵ روز عملیات سنگین توانست شهرک راهبردی الخفسه را از وجود  داعش پس بگیرد و پس از پنج سال به دریاچه راهبردی الاسد در شرق استان حلب برسد.

ارتش سوریه از شروع عملیات در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۶، توانسته بیش از ۱۵۱ روستا و شهرک را پاکسازی کند و به یک قدمی ایستگاه تصفیه آب، ( محل تامین آب بخش وسیعی از شهر حلب) برسد.

به نظر می‌رسد نیروهای سوری پس از بازپس‌گیری این ایستگاه مهم به سوی فروگاه کشیش پیشروی کنند.

قابل ذکر است ارتش سوریه از محور دیگر در تلاش است شهر دیرحافر، دومین پایگاه مهم داعش در استان حلب را پس الباب، بازپس بگیرد. در حال حاضر فاصله نیروهای سوری با این شهر از محور شمالی پنج کیلومتر است.

 نیروهای سوری در ۵۵ روز گذشته بیش از ۱۰۳۰ کیلومترمربع از مساحت اشغالی شرق حلب را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کرده‌اند.

منبع:فارس

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false