×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ارتش سوریه به ۴ کیلومتری سیلوهای شرق تدمر رسید

نیروهای جبهه مقاومت پس از آزادسازی ارتفاع العامریه و مزارع «محمد احمد» به نزدیکی سیلوهای تدمر رسیدند و در صورت پاکسازی سیلوها، تمامی مناطقی که داعش طی دو ماه گذشته اشغال کرده بود، آزاد میشود.

ارتش سوریه با کمک نیروهای مقاومت در ادامه بازپس گیری مناطق حومه شهر تدمر موفق شدند با تثبیت مواضع خود در ارتفاع «العامریه»، بطور کامل بر کوههای راهبردی «العامریه» واقع در شمال شهر تدمر مسلط شوند.

سلسله جبال العامریه از محور جنوبی بر شهر و فرودگاه تدمر و از محور شرقی بر مزارع تدمر و از محور شمالی بر میدان گازی تدمر و کوه های شمالی آن از جمله کوه «المزار» اشراف کامل دارد و تحرکات تروریستها در مناطق اطراف آن براحتی رصد می شود و امکان حمله مجدد آنان را خنثی می‌کند.

 نیروهای جبهه مقاومت عملیات خود را به سمت مناطق حومه شمال شرق و شرق تدمر و فرودگاه به نامهای «بیاره محمد بطمان و بیاره جمعه المطلق» آغاز می کنند.

منابع میدانی نیز خبر دادند که مزارع «محمد احمد» واقع در جنوب فرودگاه تدمر نیز بطور کامل پاکسازی شده است.

در حال حاضر ارتش سوریه از محور شرقی کوههای العامریه و فرودگاه تدمر  به ۴کیلومتر و ۵۰۰ متری سیلوهای شهر رسیده است و در صورت پاکسازی سیلوها، نیروهای سوری موفق خواهند شد تمامی مناطقی را پس بگیرند که طی دو ماه گذشته اشغال شده بود.

در محور شمال غربی شهر تدمر نیروهای مقاومت توانستند با تثبیت مواضع خود در میدان نفتی «الجزل» عملیات خود را به سمت منطقه الجزل و کوههای الحمره آغاز کنند.

بدین ترتیب فاصله نیروهای مقاومت با منطقه نفتی آراک به ۱۹ کیلومتر و منطقه نفتی السخنه به ۵۵ کیلومتر رسید

نیروهای متخصص خنثی کننده بمب برای خنثی سازی بمبهای بکار  گذاشته شده در میدان نفتی الجزل توسط تروریستهای داعش راهی این میدان نفتی شدند.

همزمان جنگنده های روسی و سوری با رصد دقیق عناصر داعش مواضع آنها را در مناطق «البارده، اطراف سیلوها و گردان المهجوره» مورد هدف قرار دادند و تعدادی از آنان را از پای درآوردند.

منبع:فارس

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false