×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ارتش سوریه روستاهای بیشتری را از داعش بازپس گرفت

رسانه های رسمی سوریه از آزادسازی تعداد بیشتری از روستاهای واقع در شمال غرب سوریه از اشغال گروه تروریستی داعش خبر داد.
به گزارش شبکه دولتی الاخباریه سوریه به نقل از یک منبع نظامی، نیروهای ارتش سوریه ، با گسترش دامنه کنترل خود بر روستاهای تحت اشغال داعش درشمال غرب سوریه، تعداد بیشتری از این روستاها را از داعش بازپس گرفت.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه، درهفته های اخیر به پیشرفت های قابل ملاحظه در حومه شرقی حلب دست یافته و درزمان حاضر، روستاهای زیادی را دراین منطقه تحت کنترل خود دارد.

موفقیت های ارتش سوریه به دنبال یورش نیروهای ارتش به جنوب و شرق شهر الباب حاصل شد که اواخر ماه گذشته با حمایت ترکیه تحت کنترل معارضان درآمد.

مخالفان مسلح پیشتر مدعی شده بودند که حمله گسترده ارتش سوریه به مواضع این گروه ها را درحومه غربی حلب نزدیک منطقه الراشدین ناکام گذاشته اند.

ارتش سوریه با بازپس گیری اراضی واقع درجنوب شهر الباب از دست داعش، از هرگونه تحرک احتمالی ترکیه و گروه های معارض که از آن حمایت می کنند، برای نفوذ به سمت جنوب جلوگیری می کند و به بازپس گیری منابع و تاسیسات آبی حلب نزدیک می شود.

در ماه های اخیر، کنترل داعش در شمال غرب سوریه درنتیجه موفقیت های مستمر نیروهای رقیب مخالف کاهش یافته است.

داعش با از دست دادن شهر الباب بعد از چند هفته درگیری خیابانی، عاملی موثر برای خروج این گروه از شمال غرب سوریه به شمار می رود.

همچنین پیشروی مستمر نیروهای سوریه دموکراتیک که ائتلافی از گروه های مسلح تحت حمایت آمریکا به رهبری کردهاست، به طرد داعش از بسیاری از جبهه ها در اواسط سال گذشته منجر شده و مواضع اصلی آنان در الرقه را نیز تهدید می کند.

ترکیه با اجرای عملیات موسوم به سپر فرات ، درحمایت از مخالفانی که تحت لوای «ارتش آزاد سوریه» می جنگند، وارد جنگ سوریه شده است و مدعی است که این دخالت با هدف دور کردن داعش از مرزها و توقف هرنوع توسعه طلبی کردها درآن جا صورت می گیرد.

منبع:العالم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false