Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/akhbarjaha/domains/akhbarjahaadi.ir/public_html/wp-content/plugins/use-any-font/includes/functions/uaf_font_functions.php on line 469
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
روسیه بمب افکن‌های جدیدی را برای هدف قرار دادن داعش به کار گرفته است

به گزارش اخبار جهادی به نقل از تلویزیون الاخباریه، روسیه در راستای مبارزه با تروریسم بمب افکنهای جدیدی را برای هدف قرار دادن گروه تکفیری صهیونیستی داعش به کار گرفته است.

روسیه در هدف قرار دادن مواضع داعش چندین بار از بمب افکن هایی از نوع توپولف استفاده کرده است و استفاده از این نوع بمب افکنهای روسی آخرین بار در دو روز گذشته صورت گرفته است.

خبرنگار الاخباریه در گزارشی گفت: این بمب افکن های راهبردی نقش ویژه ای برای روسیه دارند زیرا از پایگاههای تخصیص یافته برای آنان در خاک روسیه به پرواز در می آیند و ماموریتهای خود را به انجام می رسانند سپس به پایگاههای خود در خاک روسیه باز می گردند.

یکی از این بمب افکنها، بمب افکن «توپولف – تو – ۱۶۰» است که نام پلیکان سفید را بر آن گذاشته اند. پلیکان سفید بزرگترین بمب افکن راهبردی در جهان به شمار می رود و توانایی هدف قرار دادن اهداف و بازگشت به پایگاههای خود با سرعتی بیش از سرعت صوت را دارد. وزن آن هنگام پرش دویست و هفتاد و پنج تن است. این بمب افکن می تواند با سرعتی بیش از دو هزار کیلومتر در ساعت به پرواز در آید و قادر است چهل تن سلاح و بمب با خود حمل کند که از آن جمله بمب های هسته ای و موشک های راهبردی «اکس ۵۵» است که قادر به حمل کلاهکهای هسته ای است.

همچنین موشکهای بالستیک «اکس ۱۵» را می تواند حمل کند. پلیکان سفید می تواند با حمل انواع سلاح ده هزار کیلومتر را طی کند و در صورتی که خالی از سلاح باشد می تواند شانزده هزار کیلومتر را بپیماید.

بمب افکن دیگر، بمب افکن «توپولف – تو – ۲۲م۳» است که به عنوان «حمله کننده به کشتی ها» توصیف می شود. این نام می تواند ویژگیهای فنی این بمب افکن را به ما نشان بدهد.

طول بالهای این بمب افکن سی و پنج متر است و در مسافت پانصد کیلومتری، موشکهای آن می تواند اهداف زمینی و دریایی را هدف قرار دهد. این بمب افکن می تواند شش موشک را حمل کند که سه فروند آن می تواند کلاهک هسته ای داشته باشد. همچنین می تواند بیست و چهار تن بمب با خود حمل کند.

این بمب افکن می تواند با سرعت دوهزار و سیصد کیلومتر بر ساعت تا مسافتی که به شش هزار کیلومتر می رسد پرواز کند و بمبهای آن با شدت بسیار زیادی منفجر می شوند . این بمب افکن توانست پایگاههای گروه تروریستی داعش را در شهر تدمر و در اطراف میدان نفتی آن هدف قرار دهد.

دیگر بمب افکن روسی «توپولف – تو – ۹۵ ام اس» است که به «خِرس روسی» مشهور است و می تواند بیست تن بمب و موشک را با خود حمل کند و تا مسافتی بیش از ده هزار کیلومتر و با سرعتی معادل هشتصد و سی کیلومتر در ساعت به پرواز در آید. این بمب افکن می تواند مدت زمان طولانی در مناطق پیچیده از نظر جغرافیایی به پرواز در آید.

گزارشگر الاخباریه سوریه افزود: در مفهوم روابط بین الملل، روسیه حق دارد که امنیت خود را تضمین کند. از این رو اقدامات لازم را برای دور کردن خطر تروریسم از خاک روسیه به اجرا در می آورد . بنابراین زرادخانه نظامی بی سابقه ای در سطح جهانی با ارتش سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم در داخل خاک سوریه همکاری می کند.  تروریستها حتی توانایی شنیدن نام این بمب افکن های روسی را ندارند زیرا این بمب افکن ها در هر بار که حملاتی را ضد پایگاههای تروریستها به اجرا در می آورند آن پایگاهها را با خاک یکسان می کنند.

منبع:صدا و سیما

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false