×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نابودی تروریست ها در ادلب اولویت اول ارتش سوریه/ استفاده ابزاری اردوغان از تروریست ها برای تهدید اروپا

یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به استقرار تروریست ها در مرز مشترک سوریه و ترکیه بیان داشت: اردوغان تلاش می کند به بهانه جلوگیری از بازگشت تروریست ها به اروپا از اتحادیه اروپا امتیاز بگیرد.

حسن هانی زاده با بیان اینکه ادلب یک شهر نسبتا بزرگ در مرز مشترک ترکیه و سوریه است، گفت: پس از انتقال ۱۴۴ هزار نفر از گروهک های تروریستی داعش، جبهه النصره و نورالدین از حلب به ادلب، تمام این گروه ها در شهر ادلب مستقر شدند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه به نظر می رسد ترکیه وظیفه بازسازی این گروه ها را به عهده گرفته، اظهار داشت: این اقدام ترکیه به اعتبار حمایت عربستان، قطر، ترکیه و آمریکا از این گروه هاست.
وی با اشاره به اینکه در این بین گروه های نورالدین و جبهه النصره به عنوان نیروهای معتدل مسلح علیه دولت بشار اسد شناخته می شوند، تصریح کرد: دولت سوریه و محور مقاومت به خوبی تشخیص داده که هدف بعدی ترکیه عربستان و آمریکا، تسلیح و دادن سلاح های پیشرفته به این گروه ها برای  حمله مجدد به حلب و اشغال مجدد آن است.
هانی زاده با تأکید براینکه اولویت دولت سوریه ضربه زدن به این گروه ها در شهر ادلب است، خاطر نشان کرد: الان پیشرفته ترین سلاح ها وحتی ضد هوایی هم در اختیار این گروه ها قرار داده شده و هدف آمریکا این است که با بازسازی این گروهک های ۱۴ هزار نفره به نوعی هم روسیه هم ایران، هم  حزب الله و هم سوریه را درگیر کند و لذا دولت سوریه نابودی این گروهک ها درادلب را اولویت قرار داده است.
این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه سه گروه تروریستی داعش، جبهه النصره و نورالدین در ادلب حضوردارند، بیان داشت: از سویی دیگر رقه فقط در دست داعش است و دیرالزور هم که در شرق سوریه و نزدیکی مرز مشترک عراق است محل تمرکز داعش است و به صورت پراکنده علیه دولت سوریه اقدام می کنند.
وی اولویت کار ارتش سوریه را رسیدن به مرزهای مشترک با ترکیه خواند که این گروه های داعش والنصره را سرکوب کنند.
هانی زاده روابط این سه گروه را که در ادلب مستقر شده اند نامساعد خواند و گفت: از آنجایی که اینها به اجبار کنار هم قرار گرفته اند و اختلاف نظرهای اساسی با هم دارند الان باهدف مشترک ضربه زدن به محور مقاومت در کنار هم قرار گرفته اند.
این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه این سه گروه هنگام اشغال حلب با هم درگیر بودند، عنوان کرد: ترکیه از این گروه ها استفاده ابزاری می کند یعنی دولت رجب اردوغان ممکن است با اتحادیه اروپا وارد تعامل شود و به عنوان یک ابزار تهدید علیه آنها استفاده کند.
وی با تأکید بر اینکه نگهداری تروریست ها در مرز مشترک سوریه یک حرکت کاملا تاکتیکی از سوی دولت اردوغان برای کسب امتیاز بیشتر از اتحادیه اروپا است، اظهار داشت: اگر اتحادیه اروپا امتیازی به دولت اردوغان ندهد اینها را به سمت اروپا راهی می کند و امنیت آنجا را مختل می کند و اگر در نهایت یک اتفاق نظری بین اتحادیه اروپا و ترکیه صورت بگیرد و امتیاز به ترکیه بدهند قطعا ترکیه دست از حمایت اینها برخواهد داشت و به ارتش سوریه ا جازه خواهد داد  که اینها را نابود کند.
هانی زاده در پایان خاطر نشان کرد: چون گروه های تروریستی هم این موضوع را متوجه شده اند اخیرا ناامنی هایی را در ترکیه ایجاد کرده اند زیرا متوجه شده اند که ممکن است ترکیه در آینده دست از حمایت آنها بردارد.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

منبع : میزان

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false