×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
بازگشت ۴۰۰ داعشی خطرناک به اروپا

منابعی در سازمان اطلاعات ایتالیا از بازگشت ۴۰۰ نفر از عناصر خطرناک گروه تروریستی داعش به همراه یکی از فرماندهان ارشد این گروه به اروپا خبر دادند.
 روسیا الیوم به نقل از روزنامه دیلی میل گزارش داد، منابعی در سازمان اطلاعات ایتالیا هشدار داده اند که یک سرکرده اروپایی گروه تروریستی داعش به نام “ابو عبدالله کوزوی” به همراه ۴۰۰ نفر از همقطارانش به قاره اروپا بازگشته است.
ابو عبدالله کوزوی یک آلبانیایی است و نام واقعی او “لاودریم موهاکس‌هری” می باشد.
کوزوی اواخر سال ۲۰۱۲ میلادی به سوریه رفت و توانست جایگاه و شهرت بسیاری بین عناصر داعش به دست بیاورد؛ به گونه ای که در چند فایل ویدیویی داعش حضور یافت و شهروندان منطقه کوزوو را به پیوستن به تروریست ها تشویق کرد.
این تروریست همچنین تصاویری را از خود در اینترنت از سربریدن یک گروگان منتشر کرد. او همچنین فایل ویدیوی هولناک دیگری را از اقدام خود در اعدام یک گروگان دیگر با استفاده از راکت منتشر کرد.
این فرد براساس تصایر منتشر شده، سال ۲۰۱۳ با کشورش سفر کرد اما پلیس محلی نتوانست او را دستگیر کند و به سوریه بازگشت. در سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی، آمریکا لاودریم موهاکس‌هری را در فهرست تروریسم بین الملل قرار داد.
برپایه این گزارش، گزارش‌های سازمان اطلاعاتی ایتالیا نشان می‌دهد که لاودریم موهاکس‌هری در پس پرده تلاش نافرجام برای اجرای حمله در جریان مسابقه‌ای فوتبال بین تیم رژیم صهیونیستی و آلبانی بوده است.
به نوشته دیلی میل، وی همچنین در پس پرده طرح ریزی حملات علیه موسسات دولتی، کلیساها و اماکن عمومی در کوزوو و آلمانی و سراسر قاهره اروپا بوده است.
وزارت اطلاعات ایتالیا هشدار داد که بسیاری از عناصر افراطی فراری از مناطق نبرد در خاورمیانه، در پوشش آوارگان به اروپا و خصوصا منطقه بالکان باز می‌گردنند و نیروهای امنیتی در شناسایی هویت اصلی آنها ناتوان مانده‌اند.
با این حال، پلیس کوزوو با اظهار تردید در گزارشهای اطلاعاتی ایتالیا، تأکید کرد که بر اساس اطلاعات موجود این تروریست همچنان در سوریه است.
منبع : العالم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false