×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

یکی از برنامه های شبکه پنجم تلویزیون روسیه از تلاش نا فرجام برای سوء قصد علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در باکو پرده برداشته شد.
به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، در برنامه “لحظه حقیقت” که از شبکۀ پنج روسیه پخش می شود، درباره چند سوء قصد نا موفق علیه رئیس جمهور روسیه صحبت شد که اطلاعات چندانی دربارۀ آنه ها منتشر نشد.

آناتولی کارائولوف، مجری این برنامه، بر اساس گزارش های منتشره از سوی منابع آزاد به این نتیجه می رسد که از سال ۱۹۹۹ میلادی شش بار برای سوء قصد به جان پوتین تلاش شده است. در این برنامه گفته شد که در سال ۲۰۰۲، حیدر علییف، رئیس جمهور وقت آذربایجان، و نامیک عباسوف، وزیر وقت امنیت ملی این کشور، از تدارک سوء قصد به جان پوتین در باکو صحبت کردند. شبکه پنجم تلویزیون روسیه در ادامه مصاحبه با حیدرعلییف در اینباره را از آرشیو خود پخش کرد.

حیدر علییف در این مصاحبه می گوید: “ما نمی خواستیم خود را تبلیغ کنیم و به این دلیل نگفتیم اما سازمان فدرال امنیت روسیه می داند. آنها قبل از فرود پوتین می دانستند که ما عملیات مربوطه را اجرا کردیم. وزیر ما گفت چه وسایلی برای ترور ضبط شدند”. سپس مصاحبه با نامیک عباسوف، وزیر وقت امنیت ملی جمهوری آذربایجان، از آرشیو شبکه پنجم پخش می شود. نامیک عباسوف می گوید: “این پر تحرک ترین عملیات وزارت امنیت ملی جمهوری اذربایجان در امسال بود. عامل سوء قصد کنعان احمد رستموف، شهروند عراق است که همچنین به القاب و نام های عبدالرحمان بخاری، ابوسعید کردی و کنعان احمدویچ محمدوف در بین تروریست ها شهرت دارد. این شخص در افغانستان و چچن آموزش دیده است. وی به همراه چچنی ها جنگیده است. به دشواری می توان گفت که طرح سوء قصد به جان پوتین کی تهیه شده اما وی دارای زرادخانه بزرگ مواد منفجره بود. این سیستم بغرنجی بود که بین بخش فرستنده سیگنال و خود مواد منفجره ارتباط برقرار می کرد. متخصصان ما تا به حال چنین وسایلی برای بمب های دست ساز ندیده بودند. ما دارای اطلاعاتی در اینباره بودیم که وی می خواهد پوتین را در جریان بازدید از باکو ترور کند”.

منبع : العالم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false