×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
چرا حضور تروریست ها در ادلب خطرناک نیست؟/ محاصره سه جانبه تروریست ها توسط ارتش سوریه

یک کارشناس سیاست خارجه با اشاره به خروج نیروهای تروریستی از حلب واستقرار آنها در ادلب بیان داشت: اگر چه از نظر عددی جمعیت تروریست ها در نقطه ای افزایش پیدا می کند ولی خدشه ای در وضعیت سوریه ایجاد نمی کند.

سعدالله زارعی با بیان اینکه استان حلب از نظر موقعیت سیاسی با دمشق برابری می کند، اظهار داشت: خروج تروریست ها از حلب به این معنی بود که گروه های تروریستی یک موقعیت استراتژیک اثر گذار را از دست دادند، اهمیت حلب در دنیا از دمشق هم بیشتر بود.

وی تصریح کرد: اهمیتی که حلب در سوریه داشت مانند آنچه بود که بصره و موصل در عراق داشتند و اهمیت آنها از بغداد هم که پایتخت عراق بود بیشتر بود.
زارعی ادامه داد: مثال روشن این قضیه ایالت های موجود در آمریکا هستند که وضع سیاسی آنها با وضع سیاسی پایتخت برابری می کند.

زارعی با اشاره شکست تروریست ها در حلب و انتقال آنها به ادلب سوریه، خاطر نشان کرد: تروریست ها موقعیت استراتژیک اثرگذار را از دست دادند در هر جایی که باشند آن توانایی و امکاناتی که در موقعیت حلب در اختیار داشتند را ندارند و این مسئله که بقایای گروه های تروریستی که در حلب بودند به ادلب منتقل می شوند به این معنا نیست که آنها موقعیت جدیدی پیدا می کنند.
افزایش نیروی تروریست ها در ادلب خدشه ای به وضعیت سوریه وارد نمی کند
زارعی با تأکید بر اینکه آنها جغرافیایی را تصرف نمی کنند و تنها از نظر عددی جمعیت تروریست ها در نقطه ای افزایش پیدا می کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه ادلب در بخش غربی، شرقی و جنوبی در محاصره کامل ارتش سوریه قراردارد بنابر این، این افزایش نیرو در آنجا نمی تواند خدشه ای در وضعیت عمومی سوریه ایجاد کند.
منبع : میزان

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false