×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

به گزارش اخبار جهادی به نقل از تسنیم ،تحلیلگر کانال ۱۰ تلویزیون “اسرائیل” از نحوه مقدمه‌چینی سازمان جاسوسی برون‌مرزی رژیم صهیونیستی “موساد” برای ترور محمد الزواری مهندس تونسی پرده برداشت.

آلن بن داوید در یک پژوهش مبسوط که روزنامه صهیونیستی معاریو آن را منتشر کرد، آورده است که یکی از زنان عضو موساد که خودش را به عنوان خبرنگار معرفی کرد و با الزواری در مورد فعالیت‌های علمی‌اش مصاحبه‌هایی را انجام داد که از این طریق اعتمادش را جلب کند.

وی ادامه داد که این خبرنگارنما پاسبورت خارجی و کارت خبرنگاری داشت. هنگامی که مطمئن شد الزواری به او اعتماد کرده است، پیش از انجام آخرین مصاحبه‌اش با وی دو نفر از اعضای تیم ترور موساد “کیدون” را پیش او فرستاد تا ترورش کنند. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که این خبرنگارنما از تونس خارج شده بود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در این پژوهش می‌خوانیم که تمامی مراحل این اقدام تروریستی از معرفی عامل نفوذی به عنوان خبرنگار گرفته تا جلب اعتماد محمد الزواری و شناسایی محل حذف فیزیکی او طبق برنامه پیش رفت.

بن داوید در این جستار تصریح کرده است که تمامی اقدامات تروریستی موساد پس از حصول اطمینان اعضای تیم ترور از خارج شدن عامل نفوذی از مرزهای کشوری که قرار است در آن حذف فیزیکی انجام شود، صورت می‌پذیرد.

بن داوید در این تحقیق تاکید کرد که به احتمال قوی عاملان این اقدام تروریستی از گذرنامه‌هایی استفاده کرده‌اند که پیشتر از آنها در اجرای اقدامات تروریستی استفاده نشده بود و همین مساله مرتبط دانستن ترور الزواری با دیگر عملیات‌های تروریستی موساد را تا حدودی دشوار کرده است.

تحلیلگر برجسته کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل در پژوهش خود نوشته است: ترور الزواری نشان می‌دهد که اسرائیل می‌تواند دست به هر کاری در منطقه بزند.

وی پیش‌بینی کرد که ترور این مهندس تونسی، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل را به صدور دستور در زمینه تشدید اقدامات تروریستی در آینده در مناطق پیچیده‌تر تونس وا دارد.

عناصر سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) روز پنجشنبه ۲۵ آذر ماه محمد زواری مهندس و دانشمند تونسی را مقابل منزلش در شهر صفاقس در جنوب تونس ترور کرده و به شهادت رساندند.

گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز تاکید کرد که شهید مهندس محمد الزواری که به دست عناصر سازمان جاسوسی برون مرزی رژیم صهیونیستی “موساد” در تونس ترور شد، یکی از فرماندهان ناظر بر پروژه پهبادهای قسامی “ابابیل” بود.

منبع : تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false