×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
خروج سومین گروه تروریست‌ها از شرق حلب

در پی توافق ایجاد شده در حلب مبنی بر خروج تروریست‌ها از این شهر، سومین گروه از تروریست‌ها نیز از حلب خارج شدند.

این عناصر تروریستی که شمار آن‌ها از دو گروه قبلی کمتر بود، از شرق حلب خارج شدند و تلاش برای انتقال آنان به نواحی غربی حلب ادامه دارد اما به موجب توافق به عمل آمده تخلیه آنان باید با ورود اتوبوس هایی که شهروندان محاصره شده در فوعه و کفریا را از این شهر انتقال می دهند هم‌زمان باشد.
بر اساس توافق دولت سوریه و روسیه با گروههای تروریستی، در مرحله اول اجرای توافق، عناصر گروه‌های تروریستی که حدود پنج هزار نفرند به همراه خانواده هایشان از حلب منتقل می شوند و در مقابل حدود ده هزار نفر نیز از شهرهای فوعه و کفریا به سمت لاذقیه خارج خواهند شد.
این در حالیست که گروه تروریستی احرار الشام با جلوگیری از ورود اتوبوس ها، مانع اجرای توافق شده و در آن اخلال ایجاد می‌کند.
علاوه بر این گزار‌های منتشره حاکی از این واقعیت است که تاکنون هیچ اتوبوسی وارد فوعه و کفریا برای انتقال زخمی‌ها نشده است.
شهروندان فوعه و کفریا امید خود به خروج از چنگال تروریست ها را از دست داده و بیم دارند که گروه های مختلف تروریست ها تا آخرین نفر از حلب خارج شوند، بدون آنکه حتی به یک بیمار اجازه خروج از فوعه و کفریا داده شود.
دو شهرک فوعه و کفریا در ۱۰ کیلومتری شمال ادلب از ۲۸ مارس ۲۰۱۵ و پس از سقوط شهر ادلب واقع در شمال غربی کشور سوریه به محاصره کامل تروریست ها در آمده و از آن زمان به صورت روزانه هدف حمله خمپاره ای تروریست ها قرار می گیرند.
در پی شکست های اخیر گروه های تروریستی در سوریه ، وزیر خارجه آمریکا آتش بس همه جانبه در سوریه را خواستار شده است.
علاوه بر این وزرای دفاع انگلیس و آمریکا هم در نشست خبری تاکید کردند: بشار اسد نباید در آینده سیاسی سوریه نقشی داشته باشد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز با انتشار پیامی در خصوص آزادی حلب گفته است: با آزادی حلب، وضعیت سوریه و منطقه و جهان به دو بخش قبل از آزادی حلب و بعد از آزادی حلب تقسیم خواهد شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false